| AlexCOOL60 a întrebat:

Salut.In clasa a V-a eram cel mai scund baiat din clasa.Acum sunt a VI-a si sunt cel mai inalt baiat.Este normal? Parintii meii sunt si ei destul de inalti(1.80 amandoi).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mihaelutzamy a răspuns:

E foarte normal, de ce n-ar fi. copiii cresc!

| AlexCOOL60 explică (pentru mihaelutzamy):

Stiu ca sunt in crestere.Dar in clasa a V-a aveam 1.45 si acum am 1.60.15 cm intr-un an jumatate.

| Azµre a răspuns:

Da este foarte normal, ești în creștere și în dezvoltare!

| MiruD a răspuns:

Daca parintii tau sunt la fel, inseamna ca ai cu cine semana. Nu iti face griji, totul este normal.

| xBrokenArrow a răspuns:

Mda, stiu cum e si sunt fata. laughing Am 1.73, si da se ia si dupa parinti. tongue

| RussianBoy a răspuns:

Da este foarte normal eu am 1, 79 si atai 1.80 deci e normal.

| Petru54321 a răspuns:

Este normal sa cresti.

| Polet a răspuns:

Depinde si de inaltimea ta din a 5 si de acum. oameni au periaoda de dezvoltare diferita, si ce nu e bine sa fii cel mai inalt?

| AlexCOOL60 explică (pentru Polet):

Ba da, eu as vrea si mai inalt.

| Sabinaaaaaaaa a răspuns:

Da este normal. Si 2 colegi de-ai mei tot asa erau ca tine si au intrebat un doctor, iar doctorul a spus ca este normal.