| stefannn a întrebat:

Cum se face un pierce in spranceana? Link pareri

Răspuns Câştigător
| itisnothingbutsomefeelings a răspuns:

Buna Stefan, un piercing in spranceana, se face foarte usor, cu o branula gri, insa trebuie sa ai grija pentru. ca in spranceana, exista niste terminatii nervoase pe care daca le atingi, efectiv, ti-se " lasa " pielea de la arcada oculara. Multa bafta si o zi cat mai buna, Iulia.

3 răspunsuri:
| Raluca_5709 a răspuns:

Hei,se face cu 'pistolul',aparatul acela special pentru piercing, nu doare deloc, nici macar nu ai timp sa ti dai seama daca te doare sau nu

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns (pentru Raluca_5709):

Buna Raluca, esti informata gresit. Piercingul in spranceana nu se face cu pistolul. Acum ceva timp, pistolul era folosit pentru piercingurile in nas sau ureche insa acum s-a renuntat. Piercingul in spranceana se face cu o branula gri ( fiind marimea cea mai mare disponibila in farmaciile romanesti.) O zi cat mai placuta, Iulia.

| Raluca_5709 a răspuns:

Pentru iulia_4148
piercing ul in spranceana SE FACE cu pistolul, iti spun acest lucru pentru ca eu mi l am facut asa acu 7 luni, pa pa