| AnnaMariaaa a întrebat:

Cum se face un video? as vrea sa fac un video cu imagini si sa-l postez pe youtube, cum se incarca imaginile etc, toate detaliile, va rog.

1 răspuns:
| tflkj a răspuns:

C:\Program Files\Movie Maker\moviemk
1). Import pictures(alegi imaginea)
2). Jos vei vedea niste casute. Pui imaginile acolo in ce ordine vrei tu.
3). Vei vedea o casuta deasupra "Show Timeline". Acolo alegi durata imaginii.
Daca vrei sa vezi ce ai facut dai click pe butonul "Play" din dreapta.
4). Import audio or music pentru a-ti baga musica in video (trebuie sa fii pe "Show timeline" inainte de a baga muzica).
5). Dupa ce ti-a aparut melodia la "Collection" o duci la timeline in dreptul lui "Audio/Music". La fel ca si la imagine poti selecta cat sa fie melodia de lunga.
6). In stanga la "3. Finish Movie" dai "Save to my computer"
7). Alegi locul unde vrei sa il pui.
8). Next
9). Next ("Best quality..." sa fie bifat)
10). Enjoy