| blackandwhite2000 a întrebat:

Cum se numeste jucaria aceiadin lemn ca un ciocan si are o bila legata cu sfoara si trubuie sa faci tot felul de sceme? Dau funda

Răspuns Câştigător
| SkYLeader a răspuns:

Kendama

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Este vorba de un joc foarte vechi, obișnuit în Franța, care se numește „bilboquet".

| corolav a răspuns:

E vorba de un joc foarte vechi, obișnuit în Franța, numit „bilboquet"

| corolav a răspuns:

Este vorba de un joc foarte vechi, obișnuit în Franța, numit „bilboquet".

| blackandwhite2000 explică:

Scuzati greselile gramaticale tastatura mea are unele probleme