| Ioan489 a întrebat:

Cum se va desfasura competentele la lb. engleza ( audio si scris ) de maine? Vom intra pe rand ca la oral romana sau vom intra toti deodata ca la info si vom astepta subiectele? Ce se va da?

1 răspuns:
| Aasdfghj a răspuns:

Eu am fost cu mai multe persoane in sala si la romana si la engleza si info. (acum cativa ani) Probabil ca depinde de fiecare liceu in parte. Se va pune un cd cu un text care se va repeta apoi vor fi cateva intrebari pe baza lui. La proba scrisa vor fi intrebari si un mic text pe care trebuie sa-l realizezi tu.