| anonim_4396 a întrebat:

Cum setez la facebook ca cineva ce are numele meu de facebook atunci cand ma cauta sa nu ma gaseasca?

5 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Pai, sa zicem ca tu cu o persoana nu te intelegi, atunci il bagi la block, dar daca o persoana are numele tau si nu vrei sa iti trimita cerere trebuie doar sa mergi pe la setari sau la siguranta, cam pe acolo si sa setezi ca doar prietenii prietenilor sa iti rimita cerere, daca ai un amic comun cu el/ea, nu prea poti doar daca il bagi la block.

| wolder a răspuns (pentru doreal):

Dar de ce publicul nu poate sa-mi vada lucrurile pe care eu le-am setat publice? De exemplu muzica, informatiile despre? E vreo alta setare vinovata?

| doreal a răspuns (pentru wolder):

Da, ai dat ca numai prietenii sa iti profilul, nu gasesc alta explicatie.

| wolder a răspuns (pentru doreal):

La informatii este setal pentru PUBLIC, iar daca cineva care nu-mi este prieten se uita, nu le poate vedea :@

| doreal a răspuns (pentru wolder):

Pai, mi-ai spus ca le-ai setat public dar cand postezi trebuie sa vezi o casuta unde iti spune daca e public sau pentru tine, cand bagi ceva acolo trebuie sa iti arate alta explicatie nu gasesc.