| georgerasol a întrebat:

Salut,tpu.Cum pot sa setez contul de Facebook sa nu ma gaseasca nimeni, exceptie doar prietenii care ii am, adica sa nu primesc cereri de la alte persoane?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu prea ai cum... Poți seta să primești doar de la prietenii prietenilor tăi, însă FB. nu a admis setarea "De la nimeni". Probabil, fiindcă este un site de socializare! ))

Setări►Confidențialitate ► Cine mă poate contacta►Cine îți poate trimite cereri de prietenie (1: Toată lumea, 2: Prietenii prietenilor)

Tot acolo, te întreabă dacă dorești ca motoarele de căutare din afara FB. să trimită la profilul tău. Alegi opțiunea dorită.
Totuși, dacă primești cereri de prietenie, inclusiv de la prietenii comuni, le poți da... spam. Și gata, nu îți vor mai putea trimite... friend request.

| georgerasol explică (pentru floresdemayo):

Multumesc Foarte mult, este suficient!