| cosmin123456789123456789 a întrebat:

Cum sta treaba cu telefoanele la abonament la Orange? prin vara am avut de gand sa-mi iau un telefon la abonament nousadSamung galaxy ace)aveam da gand sa-mi fac un abonament cam de 7 euro dar cei de la Orange au zis ca pe langa cei 7 euro trebuie sa mai dau inca 10 euro pe luna, care cica se dau daca iti ei un smartphone(nu ma refer la pretul telefonului)Deci in total:50 de euro pe loc(pretul telefonului luat la abonament), iar pe luna 7 euro(pretul abonamentului)si inca 10 euro.Dar de ce sa mai dau si acei 10 euro pe degeaba nu inteleg deloc.Pana la urma nu mi-am mai luat telefon si as avea de gand sa imi iau unul acum si as vrea sa stiu cum mai stau treburile.Dau funda daca ma lamuriti pentru ce sunt aia 10 euro!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Un telefon il iei si cu un anumit tip de abonament.Scrie clar acolo.Eu aveam de 8 euro si mi-am luat un Mini.Mai dau doar 2 euro in plus.Pentru net.Deci 10 euro abonament pe luna.Intra pe site-ul lor pentru mai multe detalii.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Poti sa cumperi un terminal impreuna cu un abonament fara sa fii nevoit sa adaugi o optiune abonamentului.
In acest moment poti cumpara telefonul Samsung Galaxy Ace la pretul de 147 Euro (TVA inclus) impreuna cu abonamentul Delfin 7. Asta inseamna ca vei plati la achizitie 147 de Euro, si apoi, lunar valoarea abonamentului, adica 7 euro (TVA inclus).
O zi buna,
Orange Helpers

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
In primul rand cand se achizitioneaza un smartphone la Orange trebuie activata si o optiune smartphone care include trafic de internet, ceea fce inseamna ca persoanele de acolo care faceau vanzare nu ti-au mentionat si de respectiva optiune care iti oferea la momentul respectiv 1GB trafic de internet + alte cele. Sfatul meu este sa intri direct pe site-ul lor si sa te joci un pic cu preturile si telefoanele ca sa vezi exact preturile la telefoane si cu ce optiuni acestea se dau pe piatahappy