| anonim_4396 a întrebat:

Cum stiu daca un baiat ma place.Nu e timid dar nu vrea sa imi spuna nici nu prea vorbeste cu mine doar zice glume, se uita insistent si daca trece pe langa mine pare foarte serios cand e cu colegii lui.Cand l-am cunoscut nu-si mai lua ochii de la mine si nu ma lasa deloc in pace.Chiar ma place?

Răspuns Câştigător
| dragutza a răspuns:

Daca el nu te place nici macar un pic, nu ai cum sa-l faci sa te place si sa te iubeasca dintr-o dat! ia-o usor si poate iti va propune intr-o zi sa...fii cu el! daca nu du-te tu la el, mai bine sa recreti ceva ce ai facut, decat ceva ce nu ai facut! succes happy

13 răspunsuri:
| dragutza a răspuns:

Poate ca te placea mai de mult dar daca tu l-ai refuzat mereu s-a lasat pagubas si poate te-a uitat deva!(si ma refer ca l-ai refuzat in momentul cand el te tachine, poate i-ai spus ceva foarte urat si rau, poate ca o faceai pe neinteresata si asta a crezut el). Nu avem de unde sa stim daca te mai place, dar mai exista o speranta:poate si in momentul de fata te place, dar face si el ca tine, pe neinteresatul, acum poate te admira in tacere cand tu nu observi si crede ca nu are nici o sansa cu tine! sfat:cand spune glume, incearca sa spui si tu glume, si asa ii atragi atenti si el isi va dezcropa trecutul in care era inebunit de tine!

| deejayra a răspuns:

Il intrebi daca te place

| spyceygirl a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu el...sigur ai sanse, cred ca te simpatizeaza ...de fapt nu cred sunt siguralaughingdaca spui ca nu isi mai lua ochii de la tine. e clar.adevarul este ca uneori colegii strik...asa mi se intampla si mie adica... obserci ca atunci cand este cu ei.devine serios...baga-te in seama cu el, vorbeste cu el, priveste-l intens...

| mrproffesor a răspuns:

E cam rusinos poate l-ai refuzat si nu are curaj sati mai spuna nimic dar da te place

Răspuns utilizator avertizat
| petrovici2002 a răspuns:

Numai tu poti afla daca te place.Se simte dragostea, nu trebuie sa-ti dea nimeni sfaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaaa, te place dar este timid, du-te si tu mai aproape de el, incurajeaza-l din privire, da-i voie sa-ti vorbeasca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai ca ne-ai stupidit pe toti, de ce mai intrebi mamicaaaaaaaaaaaa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate nu te place si doar te simpatizeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.
mult cand baietii is rai cu tine te placbatting eyelashesdar nu chiar rai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te si intreaba-l daca nu te baga in seama insista sau du-te si intreaba-l daca te place si mai poti si fi tu insasi si va vedea asta iti urz mult succes si sper sa vada ca te iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stii ca eu sunt in aceeasi situatie. Dar la mine este mai usor. Mi-a spus-o in fata. Are acelasi comportament si doar el si cu mine stim ce anume simtim unul pentru celalalt. Nu-ti face griji curand numele voastre vor fi intr-o inimioara pe care o sa-ti-o trimita pe mess.