| Cricy a întrebat:

Cum trec peste o despărțire? Inca il mai iubesc desi m-a jignit si injurat. Fara hate.

Răspuns Apreciat de Editori
| petitconseil a răspuns:

Treci foarte simplu daca te vei gandi doar la tine ca nu meriti bataia de joc a nimanui.Pretuieste-te pe tine,pune-te pe tine pe primul loc,schimba ceva la tine, imbraca-te altfel, coafeaza-te altfel, pune-te in valoare si ai sa vezi ca o sa-ti dai seama ca respectivul nu merita sa isi bata joc de tine. Poate ca il mai iubesti dar decat sa stai cu o bruta, mai bine singura un timp.Si data viitoare fii mai atenta cu cine te mai complici.Gandeste-te la sufletul tau ca nu merita sa sufere pentru un nimeni in drum care stie sa te umileasca.Succes!

6 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca te iubea te respecta si nu accepta sa va despartiti, eu asa stiu cand iubesti pe cineva nu il lasi sa plece.

| telefonulsperantei a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Dar dragoste cu sila nu se poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Get over it.

| AlexSalling a răspuns:

Uita-l. Cine te jigneste si te injura, in fapt nu te iubeste. Si eu cunosc iubirea aceea oarba catre o persoana care nu tine la tine, orice ti-ar spune, oricum te-ar jigni sau te-ar supara tu tot o iubesti. Sfatul meu draga mea, uita-l. El nu te-a iubit. Cine iubeste, nu raneste. Asta trebuie sa intelegem toti in viata. Noapte buna!

| Victoria18 a răspuns:

Ar trebui sa gasesti un baiat mai bun ca el din toata punctele de vedere.

| DariaMateea a răspuns:

E normal sa te simti asa dupa o despartire. Mai ales dupa ce el te-a jignit si tu inca mai simti ceva pentru el. Ce sa faci ca sa treci peste. In primul rand, incearca sa nu te mai gandesti si sa arunci orice amintire care iti aminteste de el. Nu te izola. Du-te cu prietenii, vorbeste cu cineva despre asta. Cu cineva de incredere. Incearca sa cunosti persoane noi. Asta va diminua starea de singuratate si respingere. Ai incredere in tine si fa ce iti place. Si nu manca mult la stres.

| telefonulsperantei a răspuns:

Iubirea adevarata ramane vesnic nu-l vei putea uita definitiv si va ramane ceva in sufletul tau si eu am trtecut la fel daca vrei sa vorbim ma poti suna 0785724726 ca si eu am unele nelamuriri in privinta asta