| anonim_4396 a întrebat:

Cum v-ar place sa va petreceti timpul liber si cum il petreceti de fapt? De ce nu il petreceti asas cum va place?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Alaturi de persoanele dragi mie.Compania lor face ca timpul meu sa fie valoros si viata mai frumoasa.

12 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Imi place sa-mi petrec timpul liber(si asta fac) impreuna cu familia mea(sotul, copii, nepotii) nu conteaza unde, important e sa fim impreuna toti...12.Si suntem.

lolita
| lolita a răspuns:

Depinde de starea pe care o am, daca sunt binedispusa imi iau nepotica si mergem in parc la joaca, daca iubitul are liber iesim din oras, in general la munte, daca nu pot face niciuna din cele de mai sus ies la cumparaturi, ma relaxeaza.
daca nu am chef sa ies din casa, pictez sau intru pe TPU.( ca astazi ca bantui pe aici de vreo 5 ore ) happy

pupimik
| pupimik a răspuns:

Vacanta asta a fost pentru mine "timp liber" in mare parte.Am mers la piscina, am mers la iarba colorata (verde) de vreo...3 ori prin apropierea orasului(putin mai departe de Felix & 1 Mai). Am fost la un prieten care locuieste la casa si am facut gratare.Seara ieseam in oras sa mancam dupa care mergeam la un suc sau intr-un club.Am ras, m`am enervat, am asistat la un accident si a trebuit sa stau 2 ore pana sa se elibereze zona sa putem trece.Am fost la sala. M-am intalnit cu niste cunostinte mai vechi.Am pierdut prieteni dar am castigat altii.Am fost la inviere, am fost in club, am jucat bozo pe shoturi de alcool.Am jucat mima pe echipe.Am jucat valiza.Am adormit pe masina.Am adoptat un catelus de plus pe care l-am numit "Riciu" (de la Supariciu...pare suparat mereu). Am zis de 3 ori saptamana asta ca ma las de fumat...si e chiar amuzant ca de fiecare data cand scot o tigara imi aminesc "promisiunea" facuta.Am distrus o parte din casa chiar inainte de sarbatori, dar am reparat`o laughing. Am jucat Monopoly pe marginea unui lac timp de 5 ore si am castigat. A inceput ploaia si pana la masina am fost toata uda.Am crezut ca racesc cu toate astea nu am racit...desi aveam febra cand am ajuns acasa si nu am luat absolut niciun medicament.
Toate astea si multe alte chestii care nu`mi vin acum in cap intr-o singura saptamana.
Avand in vedere ca sunt o fire spontana...imi petrec timpu facand ce`mi trece prin cap. Daca acum imi vine o idee gen "ce tare ar fi sa fiu acum la psicina/iarba colorata" dau 2 -3 telefoane...si intr-o ora sunt acolo.Nu`mi place sa`mi fac planuri pe maine sau pe pomaine...pentru ca de obicei intervine ceva si nu se mai poate realiza ce imi doresc.Viata e scurta .si chiar merita traita intens fiecare clipa.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu stiu. Am un prieten, Murphy, care totdeauna-mi da peste cap programul... thinking

| baba a răspuns:

Nu ştiu cum aş vrea să-l petrec. Cert e că în momentul de faţă trăiesc o mixtură între tot ce-mi place să fac/tot ce-mi aduce bucurie efemeră şi tot ce-mi place să citesc/studiez.
Fac lungi plimbări cu bicicleta, ies să fac poze, mă întorc acasă cu o idee nouă de-a captura imaginea aragazului din bucătărie. Apoi mă pun în pat, citesc vreo oră, mai intru pe TPU şi cam ăsta a fost timpul meu liber.

| Cosmina_2740 a răspuns:

Mi-ar placea sa fim intr-o armonie cu totii, si sa nu ne mai vanam unii pe altii. In general imi place sa socializez si sa fac schimb de experiente cu ceilalti, altfel ca prin tine, ma cunosc pe minewinking. De multe ori nu il petrecem asa cum vrem timpul...pentru ca nu noi il petrecem si el ne ''petrece''' pe noi...de multe ori suntem constransi de altii...si vrem nu vrem trebuie sa il petrecem si cum nu ne'am dori doar pentru a nu fi singuri...cu siguranta multi privim inapoi si ne intrebam ce am lasat in urma, dar cred ca intrebarea trebuie pusa altfel:ce sunt eu ca sa las ceva? ...multi vor spune ca oameni... dar oare cati dintre noi mai suntem?

| eu_4161 a răspuns:

Sa-mi petrec timpul liber alaturi de parinti si de restul familiei acasa, la padure sau in excursii (cu acestea). Nu il petrec asa cum imi place deoarece:familia mea nu are intotdeauna timp... poate nu se simte bine... dar sunt sigura ca si ei ar vrea;

| eu_4161 a răspuns:

Dar cate-odata chiar il petrec asa cum imi place

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand prind o zi libera, fug la munte.Acolo ma simt cel mai bine, nu am semnal la telefon si nu ma deranjeaza nimeni.Cand respir, simt aerul in piept ca o binefacere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La munte, aer curat, sa joc fotbal pe iarba proaspata si cu un dalmatian langa mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Yo de timp liber nu pot sa ma vait, in schimb ma vait ca nu am destui bani ca sa il petrec cum vreau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vipera, as fi ales optiunea COOL, da' nu avem varianta asta X-(
Zazu, esti tare, parca ma aud pe mine laughing