| Daria a întrebat:

Cum v-ati imagina voi o viata perfecta?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Poate ca totusi noi toti avem o viata "perfecta" insa nu ne dam seama de asta, deoarece nu stim s-o traim asa cum trebuie. ne lasam ghidati in tot ce facem de diverse persoane importante si mai putin importante, suntem din toate partile influentati si manipulati de cei de langa noi, si in special de cei de la conducere daca ne referim la Romania. o viata "perfecta" ar fi o viata pe care s-o traim cum se cuvine, cu fruntea sus, trecand singuri cu forte proprii prin toate obstacolele pe care ni le rezerva, sa invatam din greseli si sa nu ne fie teama sa le savarsim, sa incercam sa avem propriile experiente, indiferent daca sunt negative sau nu, sa avem o atitudine pozitiva fata de cei din jur, fata de noi insine dar mai ales fata de trai, sa ne gandim la viitor si sa nu ne fie frica de el, sa avem o gandire adecvata si sa nu ne lasam batuti cu una cu doua. cea mai frumoasa viata pe care o poti avea este o viata in care ai incredere in tine, in care esti o unitate cu sufletul, in sensul ca nu una zici si alta gandesti sau simti.
viata perfecta este cea traita la maximum, si cu bune si cu rele. sa astepti timpul potrvit se poate sa nu fie cel mai intelept lucru pe care-l poti face, pentru ca uneori acel moment care ti se pare gresit, poate fi cel mai perfect dintre toate. tot ce trebuie sa facem este sa luam tot ce e bun din raul care ni se intampla, sa zambim chiar daca suntem tristi, pentru ca maine poate fi si mai rau, sa iubim ce avem in prezent si sa ne amintim ce am avut, sa iertam mereu dar sa nu uitam, sa invatam din greseli dar niciodata sa nu regretam ca le-am facut. oamenii se pot schimba, lucrurile pot merge rau, dar trebuie sa ne aducem aminte ca viata merge inainte, la fel de perfecta cum a fost mereu. happy

11 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

fara reguli si parinti

| MasterOfDisaster a răspuns:

O viata perfecta ar fi plictisitoare,si nu am sti sa o apreciem cum trebuie,pentru ca atunci cand trecem prin perioade mai grele, ne dam seama ce importante sunt anumite lucruri, care ni s-ar parea normale.nu stiu daca am intelegeti da.happy

| Enma a răspuns:

Pai 1 sa fiu sanatoasa din toate punctele de vedere ( sa arat bine si sa fie si pe interior destul de buna ) 2 sa fiu langa persoana pe care o iubesc enorm! 3 sa am o familie fericita 4 e destul de ok sa merg pe strada si salut lumea ( vreau normalitate nu vreau sa fiu vedete sa am 100 de vile etc...) deci o limita perfecta incat nu are nimeni ce sati zica big grin

| Enma a răspuns:

Perfect inseamna pentru mine ceva gen cat sa ieshi in evidenta dar nu sa exagerezi...

| Enma a răspuns:

Altfel starnesti invidii i nu o sa mai ai cum sa ai o viata perfecta fara prieteni...

| IoanaTempah a răspuns:

Viata perfecta este viata in care tot ce iti doresti tu, se intampla.
Pentru mine ar insemna, bineinteles, fara prosti laughing si cu prieteni adevarati la care poti apela cand ai o urgenta si nu numai.happy

| Acasete a răspuns:

Calculator cu 30 GB de ram, placa grafica de 5 GB, procesor i7 6 ghz, 3 TB hard disk si inca 1000$ pentru jocuri. happy

| aGviLa a răspuns:

1. Fara griji
2. Multa sanatate
3. Intelegere in familie, relatie si la job

Pace!

| AxyAxyMaxy a răspuns:

Viata perfecta! mmm...pai...ar fi putin plictisitoare xD, da` hai sa-ti spun cum mi-as imagina`o eu, deci : in primul rand : sa fiu sanatoasa[fara bolion the phone si in al 2`lea rand [cea mai importanta chestie pentru mine`big grin] ~un iubit PerfecT love struck si prieteni in jurul meu`happy
Cred ca asa i`ar placea oricarei fete!happy~baietii`` nu stiu cum gandesc thinkinghee hee happy
:*

| aumih16 a răspuns:

Nu exista viata perfecta din pacate

| alinius a răspuns:

Ptr mine viata perfecta e atunci cand :
1.Sa am o familie unita si fericita
2.Am bani gramada, care sa ii cheltui pe ce vreau eu, din care sa ajut si saracii, pentru ca poate si eu am fost ajutat ca sa fac banii aia.
3.Sa nu ma controleze nimeni la ce fac, cum fac si cand fac.
4.Sa fumez cand vreau si cat vreau
5.Sa beau cand vreau si cat vreau
6.Sa am puterea sa fac legea, dar nu cum o fac altii(legea lor), sa fac legea corecta, in care daca ai gresit in platit pentru cat ai gresit, nu daca nea ion a furat o gaina, sa faca puscarie si un smecher"x" daca a furat 100000euro, sa treaba organele competente cu vedearea si sa scape. Lege curata si dreapta
7.Sa am puterea sa ajut pe toti care au nevoie(doar pe cei care au nevoie, nu cersetorii care sunt "fara picioare" pentru ca le tin sub ei si cersesc.

Funda?