| katty_8059 a întrebat:

Cum v-ati simtit prima data cand v-a venit ciclu? pentru fete

Răspuns Câştigător
| ησ мυѕι¢✪ησ ℓιƒє a răspuns:

M-am simtsit aiurea... Dar m-am obisnuit intre timp, trebuie sa acceptsi ideea de menstruatsie o data pe luna, si sa ai mai mare grija cu igena...eu ma simt normal {[(mai putin cu durerile de burtik)]} da restul e ok. P. S. Shhhh, intotdeauna sa ai un tampon la timewinkingwinking

12 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Pe mine nu m-a durut nimic, nu m-am simtit aiuria. Am mers la baie si am vazut ca am o pata rosie pe chilotilaughing

| Luori a răspuns:

Era o dovada ca m-am mai maturizat putin. O data cu venirea menstruatiei, unele lucruri s-au schimbat happy Trebuie in primul rand sa ai mai multa grija de igiena. Toate fetele trec prin asta happy

| Klara a răspuns:

N-a fost nicicum, n-am remarcat ca mi-a venit ...nu am simtit deloc.

| DmnProfesoara a răspuns:

Pfoai... a fost cel mai rau lucru posibilsad. Prima menstruatie mi-a venit la tara, si desigur, ca acolo n`am avut absorbante.Prima data m`am panikat pentru ca mai trebuia sa stau 1 saptamana la tara, si n`aveam cum sa ma duc acasa. Am incercat sa-i spun lu` mamaia, insa mi-a fost rusine.Seara era ff naspha, ma patam mai mereu (si cateoadata si cearsafurile dar ascundeam pata cu ceva). Acum dup` ce`am "capatat" experienta, e mai bine.Acest lucru trebuia sa se intample, acest lucru ne-a transformat din fetitze in domnisoare...happy

| Shinen a răspuns:

Cam ciudat.

| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a răspuns:

happy
N-a fost asa de rau cand am avut prima menstruatie happy. Pur si simplu m-am trezit intr-o dimineata si-mi venise.
happy.
[hee hee Prima menstruatie este probabil cea mai mare schimbare care are loc in viata unei fete aflata la pubertate. Menstruatia nu este un motiv de ingrijorare - este o parte normala din viata oricarei femei. Este un semn ca organismul functioneaza normal si este sanatos. ]
Oricum, prima menstruatie te ia prin surprindere - dar se intampla tuturor fetelor. Nu te ingrijora happy!

| alexutsuuu a răspuns:

Nu am simtit nimica, nu m-a durut nimic.Am folosit absorbante si totul a fost ok.

| ßέßέ a răspuns:

Da pai, in intrebarea ta nu era nevoie sa mai specifici ca "pentru fete" se subintelegeahee hee. Cand mi-a venit prima oara ( acu vreo 6 ani daca tin minte bine :d) stiu ca am stat vreo jumate de ora sa ma gandesc ce naiba se intampla fiindca la varsta aia nu imi explicase nimeni de treaba asta oh go on. dupa ce mi-am dat seama m-am bucurat intr-un fel ca cica eram si eu domnisoara de aculaughing

| BuBu_7744 a răspuns:

Fiecare fata are simptomele ei, deoarece depinde de fiecare organism!batting eyelashesDar oricum, nimeni nu va scapa de asta!

| yooodeiutza a răspuns:

:O prima data cand mi-a venit a fost putin aiurea pentru ca ma dore borta rau da totul a fost okwinking

| sakira a răspuns:

M-am simtit ciudat dar m-am obisnuit

| Lorenus a răspuns:

Pai stiam deja de toata chestia si nu a fost o surpriza prea mare.M-am simtit putin ametita la inceput dar dupa aceea nu m-a durut absolut nimic.