| nu conteaza_8511 a întrebat:

Cum va dati seama ca o fata e de la tara sau de la oras?

Răspuns Câştigător
| Haydee a răspuns:

Comportamentul o va da intotdeauna de golbig grin

20 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu cred ca iti dai seama dupa cum arata[look] si dupa cum se poarta...eu cred ca fetele de la tara sunt mai cuminti decat cele de la oras...big grin

| Flav a răspuns:

Nu cred ca m-ar interesa lucrul asta. happy

| Casiana a răspuns:

Nu este adevarat... O fata de la oras poate fi o inculta care nu stie sa lege doua vorbe, iar cea de la tara poate fi o fata care invata bine, este constiincioasa si stie sa se poarte in societate... Povestea poate fi si invers...Asa ca parerea mea este ca nu ai cum sa iti dai seama...Acum ca fata de la tara nu stie totul despre "viata de strada, baieti, droguri, etc.(subiecte intalnite mereu la oras)" nu inseamna ca este mai proasta ci mai buna...Asa ca si fetele de la tara si fetele de la oaras sunt egale! Te pooop...Pa pa!

| Casiana a răspuns:

Nu este adevarat...O fata de la oras poate fi o inculta care nu stie sa lege doua vorbe,iar cea de la tara poate fi o fata care invata bine,este constiincioasa si stie sa se poarte in societate...Povestea poate fi si invers....Asa ca parerea mea este ca nu ai cum sa iti dai seama...Acum ca fata de la tara nu stie totul despre "viata de strada,baieti,droguri,etc.(subiecte intalnite mereu la oras)" nu inseamna ca este mai proasta ci mai buna....Asa ca si fetele de la tara si fetele de la oaras sunt egale!Te pooop....Pa pa!

| Andreeagen a răspuns:

Mai depinde de persoana... poti fi crescut in mijlocu tarii in provincie daca ai o educatie potrivita niciodata nu o sa pari "taran"
Si cunosc multe persoane care au crescut in orase mari si sunt "de la oras" cum ziceti voi si daca le vezi pe strada zici ca sunt venite de la pocreaka
Poti fi de la oras si sa ai un comportament si un look de taran sau invers. SUnt multe persoane inculte la oras si multe persoane culte la tara marii oameni ai romaniei au fost de la tara ex Ion Creanga

| sorin a răspuns:

E inconfundabila.

| emima a răspuns:

Dupa felul cum se poarta

| crisS a răspuns:

Dupa modul in care se comporta si felul in care arata ( si probabil prin stilul vestimentar)

| catthshshshs a răspuns:

Eu stau la tara si ma mandresc cu asta.Chiar nu conteaza de unde esti.Am cunoscut fete de la oras cu un comportament foarte suspect si fara cei 7 ani de acasa si fete care stau la tara foarte linistite happy

| Haydee a răspuns:

Multumesc emmadrew pentru ca mi-ai acordat raspunsul castigatorbig grin

| dadaaaaa a răspuns:

O fata de la tara poate sa fie mult mai desteapta decat cea de la oras.Eu stau ``la tara`` in ghilimele pentru ca nu e asa departe de oras (4 km d timisoara) si am vazut multe fete mult mai inculte decat cele de la tara

| ancalazar a răspuns:

Exista fete al tara care par de la oras si fete de la oras care par de la tara...

| alle_1861 a răspuns:

O intrebi, si cum spunea si casiana comportamentul nu tine din locul de unde vi.

| abis a răspuns:

Nu poti sa-ti dai seama intotdeauna. Si de ce ar conta de unde este? Conteaza calitatea persoanei, nu locul in care s-a nascut.

| naya a răspuns:

Dupa intrebarile pe care le pune.

| nu conteaza_8511 explică:

@Aminadab, esti nesimtit(a)! Ce discriminare?! Am pus si eu o intrebare.Care-i faza? Nu-ti convine, nu raspunde! Ce te bagi aiurea? Am zis ceva urat despre fetele de la tara sau de la oras? Am intrebat doar...

| SpikE a răspuns:

O intrebi pur si simplu si ea iti va zice, cum de nu v-ati dat seama thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia de la tara. o are invers.si se lucra numai in ea.alea de la oras nu prea o mai folosesc.mai mult anal, oral, si sub axile facand ca trenul.in nas mai rar.iti place? sa nu mai pui intrebari din astea discriminatorii ca vei primi raspunsuri pe masura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz nu este comportamentul... dupa fitzze. daca ai esti din oras daca n`ai esti d la tara din cuca-macai

| alecsa1 a răspuns:

Presupun ca dupa modul in care vorbeste sau dupa modul in care se comportawinking