| giulia_8691 a întrebat:

Cum va imaginati scoala in 2050?laughing dau funda:X

Răspuns Câştigător
| Bogdan19999 a răspuns:

Simplu, Scari rulante, ghiozdane de buzunar, tabla cu tastatura, banca legata la internet, ora de sport - in loc sa sari capra, zbori peste capra, copiute-holograma pentru teste, orarul : tot o foaie cu multe materii pe ea, un 10: mare cat o casa si scoala este in subteran big grin.

funda plzzzz

5 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Aoleu mi-as dori sa traiesc pana in 2050, cu siguranta scoala va fi stand in pat si uitandute la Tv mare,iar in capul tau se inserteaza date fara sa te mai chinui sa citesti,daca mergi la baie,nici nu te mai ridici, apesi pe buton si Poccc te-ai teleportat.laughing, in 2050 totul va fi bazat pe electricitate si noi tehnologi, unde nici nu te mai obosesti sa faci miscare.

| Ana a răspuns:

Daca in situatia de fata e cum e, nici nu vreau sa-mi imaginez

| Mao a răspuns:

Sa speram ca se va ajunge pana in anul ala. laughing

| Devill a răspuns:

Scoala non-existenta \:d/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar fi ascensoare, in loc de profi ar fi roboti, nu vor mai exista carti caiete-doar calculatoare.kind va trebuie sa raspunzi tema de acasa-s-ar raspunde doar prin niste semne/gesturi, nu prin teme grele ce le invatam noi.cred ca nimeni nu ar mai invata deoarece activitatile umane confectioneaza diferite tehnologii care vor face totul pentru om.si omul nu va mai avea nevoie de cunostinte.asa cred :-d