| giulia_8691 a întrebat:

Cum va imaginati scoala in 2050?

6 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Pai, chestia e ca nu sunt sigur daca va mai exista atunci scoala. Nici acum nu ar trebui sa mai existe. E un dezastru total.

| ιяιηυк a răspuns:

Oooo pai daca este dupa mine:-s imi folosesc imaginatialaughing Ar arata cam asa:

Nu vor mai exista profesori; x iar copii si nepotii nostri vor invata de pe calculatoare. proferii vor aparea la ora sub forma unor holograme. "Ca-n filme"laughing)))))

Sau ar putea exista aparate care ne-ar putea "implanta" direct lectia respectiva in caplaughing))

Bancile ar "zbura"laughing pe jos vor exista benzi rulante si nu v-a mai fii nevoie sa se foloseasca picioarelelaughing)

Am multe idei in cap. este greu sa-ti dau multe detaliihee heelaughingbig grin

| Bixx a răspuns:

Poi e o cladire ciudata tip internat care are pentru cate 2 elevi un fel de apartament de ultima generatie cu tot felul de jocuri...
Lectiile vor fi trimise pe e'mail si la fel temele care pot fi luate de pe 'net...
Nu mai avem banci si sali de clasa. Am primii fiecare cate un TAB si bine inteles NIMIC LA FEL!

| Loredana_4143 a răspuns:

Sincer mi-o imaginez cu prefi mai de calitate, cu sali de clasa mai dotate...si cu o implicare mai mare din partea statuluistraight face

| SussieLex a răspuns:

Buna! pai mi-o imaginez putin diferita de cea din prezent(mai moderna)
nu vor mai fii atat de multe materii...
elevii vor putea sa invete mult, mai usor si vor avea mai mult timp,
profesorii se vor straduii mai mult pentru a-i invata pe elevi!
statul ar investi mai mult in scoli!
elevii nu vor sta mai mult de 5 ore la scoala

Asa ar trebui sa fie o scoala normala chiar si in prezent!

| EnterSandman a răspuns:

Un fel,de bar,sau restaurant, sau ring de lupta, sau stiu si eu...dar in nici un caz o institutie publica laughing