| alone a întrebat:

Cum va-ti ales profesia? eu vreau ca dupa c termin liceul sa mg la facultate dar nu stiu la c facultate! cel mai usor imi e sa invat la geografie si istorie nu stiu dc dar retin mai usor informatile d genu asta am o memorie buna dar la alte materi nu retin asea d usor! cum sa fac sa ma hotaras la c facultate sa dau?

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Pai poti turism sau ceva ce se bazeaza pe istorie multa. Oricum raspunsul il ai doar tu, degeaba iti spunem noi sa te faci nu stiu ce.Gandeste-te ce postura te-ar multumi pe viitor.

| Lora a răspuns:

Pai te hotarasti in fuctie de ceea ce-ti place tie sa faci, cauti informatii pana gasesti ca mai potrivita leserie care sa se incadreze in ceea ce-ti place tie!

| CookieRaider a răspuns:

Pai daca ai aptitudini la aceste materii iti va fi mult mai usor la. relatii cu publicul sau relatii internationale. la ce profil esti la liceu?