| caramelO a întrebat:

Cum vedeti timiditatea in general la fete si la baieti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea timiditatea nu ar mai avea ce sa caute in caracterul oamenilor. Comunicarea sa dezvoltat, sunt multe metode de comunicare aasa ca nu prea vad dc mai exista timiditatea. Cum o vad eu? Ca pe un defect care il poti transforma intr'o calitate. Dar mai bine sa nu fi timid happy. Daca baietii sunt timizi e jale la intalniri, mai ales ca fetele nu sunt prea indraznete la prima intalnire [ majoritatea ].

7 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Un fenomen raspandit care se lasa greu depasit.Induce fetele si baietii in situatii greu de suportat.Devine un complex de sine pentru unii. Dar parerea mea, ca orice "boala" are si un remediu.

| coryna1997 a răspuns:

La fete e in regula dar la baieti...nu chiar asa bine...

| anonima16 a răspuns:

Timiditatea trebuie sparta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca un fel de abtinere a depasirii bunului simt pe care, din fericire pentru noi, unii il au iar, din pacate pentru ei, sint luati de prosti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt mine e si o calitate dar si un defect in acelasi timp...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dulce.

| andrushky a răspuns:

Timiditatea = o chestie draguta, dar foooarte enervanta big grin