| Andreea0612 a întrebat:

Cum vedeti voi o persoana timida, cam retrasa?
Eu sunt cam asa, dar am si momente cand sunt indrazneata... acum depinde si cu cine sunt.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Am o parere buna in general despre persoanele mai linistite[si cu mici scapari de indrazneala]combinatia perfecta, e de bine

| Morphines a răspuns:

Fetele mai timide sunt mai misterioase si mai intrigante. Sa fii timid nu inseamna ca esti cu ceva mai prejos fata de o alta fata, desi, depinde de fiecare cum priveste si cum intelege aceasta timiditate. Daca esti si indrazneata, inseamna ca esti doar pe jumatate timida!hee hee

| BiTW a răspuns:

Pai o părere foarte bună, bineînțeles. În general, cei timizi sunt și modești, lucru pe care îl apreciez cel mai mult. Îmi vine să-i lipesc de pereți pe toți paraziții care habar n-au cum îi cheamă cu tot cu buletin în mână, și vin cu nasul pe sus în fața mea să-și arate superioritatea...în prostie.

De la o persoană timidă în schimb, chiar dacă uneori nu prea există comunicare, te poți aștepta însă la respect, ajutor și înțelegere, și în plus, față de tupeiști, ei n-ar căuta să profite de tine.