| FollowTheLight a întrebat:

Cum vi se par produsele de la the body shop ca si calitate?
Ce alte magazine de cosmetice online mai stiti similare cu acesta?
Raspunsul cel mai bun va fi premiat cu fundita :X

Răspuns Câştigător
| Ada11 a răspuns:

Deci. Eu iti spun asta ptc locuiesc in Anglia de ceva vreme si stiu care ce si cum.De la The Body Shop iti recomand cremele de corp, sunt geniale! Poti incerca si samponurile, dar nu sunt cele mai bune. Poti gasi cate ceva daca esti acolo, si vezi cum e fiecare, dar altfel nu poti spune daca ti se vor potrivi sau nu. Legat de calitate - da, sunt bune, daca tinem cont si de pret. Cea mai buna marca de cosmetice pe care o stiu eu este M.A.C. Pigmentii (fardurile de ochii ) sunt super, la fel sunt si lacurile de unghii si blush-uri-le. Da, stiu ca preturile sunt mai ridicate, dar la fel e si calitatea.
O alta marca cica tare buna este Elf, care stiu ca trimit comenzi si in Romania. Poti incerca de asemenea Soap Glory. Mie imi plac tare mult toate produsele de la ei.
Daca cauti creme si demachiante pentru fata, le poti gasi la Boots, dar asta e un fel de DM, nu stiu daca face livrari. Ca marci iti recomand Roc pentru tenul mai matur si Simple & Neutrogena pentru tenul mai tanar.

Speer ca te-am ajutat!

| FollowTheLight explică (pentru Ada11):

Mersi pentru raspuns :X
Eu initial vroiam sa imi iau o crema de corp de la the body shop cu editie limitata de iarna.
Acum sa vad ce aleg intre Ginger si Cranberry puppy dog eyes

| znstr a răspuns (pentru FollowTheLight):

N-ai pentru ce, cat despre crema, eu zic sa alegi Cranberry, te pup!

4 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Am avut ocazia sa-mi cumpar doar 3-4 produse de la The Body Shop (un ulei de masaj,un gel de dus, luciu de buze si un tratament pentru par) dar am fost multumita de toate si chiar ti le recomand, dar pentru mine principalul pentru cosmetice ramane Douglas si Sephora unde, desi sunt mai scumpe, stii ca sunt de calitate, nu ca cele de la Oriflame de exemplu. Poti incerca cosmeticele de aici:
http://www.toplineshop.ro/
`
de asemenea ti le recomand pe cele de la Lancome, Vichy, MaxFactor, pa pa!

| FollowTheLight explică (pentru znstr):

Iti multumesc pentru raspuns love struck