| andreeanh10 a întrebat:

Cum vi se pare facultatea de istorie? Sunt anul 1 și îmi e scârbă efectiv. Cât de mult am iubit istoria, atât de mult o urăsc acum. Ce sfaturi aveți?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, renunta la facultate, ca de nu-ti place acum nu-ti va place nici la anul si nici peste 10 ani si nu are sens sa te chinui sa inveti ceva cu forta, ceva ce nu-ti va place sa profesezi niciodata.

Nu mai pierde timpul inutil, renunta la ea si fa ceva ce te-ai vedea profesand pentru urmatorii 40 de ani, ca atat va trebuii sa muncesti, pana iesi la pensie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce anume ți-e scârbă, concret?

| 120bulevard a răspuns:

Sa dai drop-out la facultate si sa-ti cauti alta, pentru ca acolo se duc doar fanaticii care vor sa devina profesori de istorie si sa fie batjocoriti de elevi pentru un salariu de 2500 lei, istoria nu are nicio relevanta pe piata muncii, e ca si cum ai pleca de la liceu altundeva sa inveti istorie suplimentar ca apoi sa mori de foame pentru ca Romanie e cum e.

| Kaonashii a răspuns:

Renunta si apuca-te de altceva, oricum nu faci nimic cu facultatea aia si daca o termini.