| Ctynnaa a întrebat:

Cum vi se pare numele "Elisabeta"?

Răspuns Câştigător
| ionica56 a răspuns:

Este foarte draguthappy

Chiuar dac e vechi are si el o istorie.,love struck

Pupicihappy

33 răspunsuri:
| EleNa_7853 a răspuns:

Naspa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ma numesc eu, nici nu imi place nici nu imi displace, mi se pare un nume cam bizar.

| luizamaria a răspuns:

Buna,
numele Elisabeta este un nume extraordinar de frumos ( asa ma numesc si logic ca sunt subiectiva ). ce-i drept in adolescenta si in copilarie nu m-am simtit foarte confortabil cu acest nume, acum insa il iubesc nespus, poate si fiindca nu imi plac banalitatile si nu imi place sa seman cu nimeni. asa ca intr-o generatie plina de Ioane, Madaline, Cristine, Andree, etc... ( sunt nume frumoase dar mi se par clisee ale unor perioade cand era la moda sa pui un anume nume copilului pe care il nasti ) eu am un nume diferit si cu o rezonanta extraordinara.
in orice caz, nu stiu daca numele este mai important pentru o persoana decat buna crestere, respectul fata de cei din jur si o atitudine pozitiva fata de tot si de toate.

| luizamaria a răspuns:

Nu cred ca sunt proaste, cred ca nu este foarte elegant sa folosesti termeni urati pentru a descrie persoane pe care nu le cunosti si care te ranesc, cu atat mai mult cu cat cred ca toti ne aflam aici pentru a socializa. ar fi frumos daca fiecare ar invata sa isi exprime punctul de vedere intr-o maniera eleganta si de bun gust, asa cum este normal pentru o domnisoara sau un dom. va pup pe toti, sa aveti o zi plina de zambet si de soare happy