| mm_2126 a întrebat:

Cum vi se pare numele malina? fiti sinceri!

Răspuns Câştigător
| Unique a răspuns:

Prenumele feminin Malina este de origine Hawaiana. Semnificatia numelui Malina este "pace". Este si o forma prescurtata a numelui Madelina.

Variante ale numelui Malina sunt: Malana, Madeline, Melina si Melinda.

22 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

E nasol. Pe mine ma cheama Madalina si uneori verisoara-mea cand vine la mine imi zice malina. Ma enerveaza cumplit. laughing

| Ana a răspuns:

Mi se pare tare dragut.

| Unique a răspuns:

Inventiv
Destept
Frumos
Vesel
Sofisticat
Puternic

| Klara a răspuns:

Imi place pentru ca e traditional romanesc...

| yanny`s a răspuns:

E superb:X

| catthshshshs a răspuns:

Foarte frumos.

| zalisa a răspuns:

My sis-namelaughing

| tim a răspuns:

E un nume rar, dar de obicei o persoana unica are si un nume unic. e frumos, stai linistita

| madaa a răspuns:

Pe mine ma cheama madalina laughing

| blunts a răspuns:

Atata timp cat nu te cheama Constanta e binebig grin

| gaby12_1342 a răspuns:

Mie mi se pare foarte frumos! mi-ar placea sa ma cheme asa laughing kiss

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie personal imi place.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai inseamna si zmeura in rusa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai inseamna si zmeura in rusa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sh pe mine ma cheama malina
imi place mult numele meu:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma cheama Malina...la inceput nu mi-a placut absolu de loc acestnume pentru ca vroiam ca numele meu sa fie Maria dar acum ca am afalat ce inseamna imi place foarte mult iar faptul ca foarte putine persoane in lume se numesc asa il face si mai special:-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un nume special.Pe fiica mea o cheama Malina Stefania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este de origine hawaiana si inseamna -liniste interioara

| bogdan33_1825 a răspuns:

Imi place ff mult numele mai ales ca asa o cheama pe prietena mea love struck

| MalynaCristina a răspuns:

Cel mai frumos nume de pe Planeta! :-)

| maly982 a răspuns:

Il ador deoarece pe mine ma cheama malina si este un nume foarte rar, iar asta il face special...laughing)