| Raulix19 a întrebat:

Cum vi se pare profilul Mate-info? happy

Răspuns Câştigător
| sufletdeing3r a răspuns:

Eu chiar am terminat Mate-info acum 2 ani si e destul de fain. Problema e cu matematica care mi s-a parut destul de grea, adevarul e ca nici nu mi-a placut laughing In general e bine si la final te alegi si cu un atestatwinking

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Sinceră să fiu, sunt în primul an de liceu, la un profil mate-info! Nu știu dacă am făcut alegerea corectă sau nu, tot ce știu este că totul m-a dat peste cap complet!
Adevărul este că acest profil nu este deloc ușor, ba chiar au fost zile când nu înțeleam absolut nimic la nici o disciplină, au fost zile când credeam că voi rămâne corigentă! Dar acele zile au trecut!
După câteva luni de acomodare, noua clasă, noul profil, mi se pare destul de ok! Adică nu e chiar cum ziceau ceilalți că este foarte greu, imposibil, ba chiar acest profil este foarte interesant!
Mie îmi cam dau bătăi de cap matematica, fizica, chimie și informatică, dar tot scot un 5!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu si urat.

| tuddtudor114 a răspuns:

Daca iti place matematica, atunci e ok. Are cel mai greu nivel de mate(M1* din cate stiu) si se face multa fizica si evident informatica. Daca iti plac matematica, fizica si chimia cred ca e ok.