| george_2125 a întrebat:

cum vi se pare profilul mate-info se bazeaza mai mult pe mate

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vei avea mai multe ore de matematică și informatică în comparație cu profilul real.
Matematica este o știință fixă.
Pa, pa.

| Yugeen a răspuns:

"Mate-Info" se bazeaza mai mult pe Informatica.

Mai exista profile, in functie de liceu, ce se axeaza pe Matematica si pe Fizica spre exemplu.

| drifter_5260 a răspuns:

Eu am terminat mate-info.e frumos, dar matematica e grea.e de munca

| anca174 a răspuns:

Buna. eu sunt la mate info. da materiile de baza sunt matematica si informatica, apoi urmeaza fizica chimia si biologia. astea sunt si materiile la care trebuie sa dai teza. nu e chiar atat de greu, daca esti atent in clasa, inveti formulele si iti faci temele te decurci cu sigurantahappy mi se pare mai simplu la mete-info decat la filologie pentru ca nu ai atat de tocit, inveti formulele si pai trebuie doar sa ganesti ca sa stii care cum o aplici. La fel si la informatica trebuie sa gandesti programul nu le inveti pe de rost. Dar e usor mie asa mi se pare. si nu sunt un elev eminent sa invat in fiecare zi, sa imi fac temele mereu oh go on si totusi am media anuala peste 9happy

| Stelist658 a răspuns:

Depinde...daca ii mate info intensiv ii pe informatica mai mult daca nu la nivel mediu(normal)

| monikaaaaaaaaa a răspuns:

Normal
trebuie sa stii matematica si sa-ti placahappy

Răspuns utilizator avertizat
| andreea_4139 a răspuns:

Depinde este mate-info info intesiv care se bazeaza mai mult pe info dar si mult pe mate
si mate-info mate intensiv sau ceva de genu

| radanpetrica a răspuns:

Am terminat liceu de mate-info intensiv info acum un an.
E profil real si nu foarte greu. Acum ca sunt la facultate, comparativ este o joaca, se face mate, info, fiz, chm, bio si engleza f.mult, e un profil f.bun si probabil cel mai greu!

| nicole_2751 a răspuns:

In general,la mate-info se axeaza pe matematica, fizica si chimie la un nivel mai avansat fata de cei pe filologie, de exemplu.