| CreirrMare a întrebat:

Cun pot trata fimoza?

8 răspunsuri:
| CdeMetal a răspuns:

De obicei prin interventie chirurgicala, depinde si daca e de gradul I, II sau III

| CreirrMare explică (pentru CdeMetal):

Cum imi dau seama ce grad e?

| MarcoPolooo a răspuns:

Ba vere, si eu am fimoza. Si din cate am vazut aici online cam toata lumea are fimoza. Eu cred ca penisurile acelea de pe net sunt circumscrise.
Eu cred ca fimoza e ceva normal pentru penisurile necirumscrise(normale).
De exemplu eu am acum 16 ani, am capul penisului acoperit de piele de cand ma stiu(mai recent am aflat de pe net ca se numeste fimoza) si nu am avut niciodata vreo problema.
Nici de spalat nu m-am spalat vreodata sub capul penisului(cum zic altii ca trebuie).
Daca nu te deranjeaza, nu iti mai bate capul cu chestia asta.

| denisQ00 a răspuns (pentru MarcoPolooo):

Tu nu erai fata?

| MarcoPolooo a răspuns (pentru denisQ00):

Fratele meu laughing))
Scz.
Apropo, putem vb aici pe TPU, unde ai pus tu intrebarea(nu o sa-l mai las pe fratele meu mai mare, sper ca nu te superi, nu?)

| BunaZiuaMerio a răspuns (pentru MarcoPolooo):

Fimoza inseamna sa nu iti poti beli penisu.Sa nu iti poti scoate capu afara.Eu am 14 ani si am capu acoperit se piele. Pielea aia se numeste preput.Toti barbatii il au.Cand ti se scoala cuculetu, la unii barbati le iese capu automat. Daca tie nu iti iese nu inseamna ca ai fimoza.Ti-o belesti singur.

| MarcoPolooo a răspuns (pentru BunaZiuaMerio):

Si daca nu ti-o poti beli? Nici macar atunci cand este sculata

| BunaZiuaMerio a răspuns (pentru MarcoPolooo):

Atunci,aia e fimoza. Daca nu o poti beli deloc.Te duci la doctor, si isi punr niste manusi, te da cu ceva spirt sau lichid sa nu se infecteze, apuca cu ambele maini de piele, si iti trage pielea aia pana jos.Asta inseamna multa durere si mult sange. Asta in romania.Sau cel putin asa cred. Daca nu, te opereaza.