| marianamay a întrebat:

Cunoasteti persoane care s-au cunoscut pe internet,facebook si acum sunt impreuna,au o relatie serioasa? cat credit dati genului astora de cunoastere? Mie imi place de un baiat,e stabilit in Londra,el nu stie de mine dar vreau sa vorbim pe facebook, poate ne vedem

Răspuns Câştigător
| Aly07 a răspuns:

Vezi un catelus la un adapost de pisici. Iti place, e foarte simpatic si il iei acasa gen de proba. Daca iti place il pastrezi, daca face in patul tau si iti mananca cactusii incepe sa nu-ti mai placa la fel de mult.

Morala povestii: Nu conteaza unde intalnesti persoana respectiva ci cum se comporta. Sau cel putin, cred ca asta e morala...

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te iluzionezi prea mult. Prea departe e omul si mai ales englezii isi fac baie odata la 2 luni, zicea si un medic ca le miros picioarele, nu se spala la sub brat la penis nu fac nimic, haoleu nu e de bine. De ce nu cumperi tu un tir si vi la mine asa putem sa traim bine. Am toate gradele in permis.

| mona a răspuns:

Da,cunosc pe cineva si din fericire sau si casatorit[mai sunt si cazuri cu happy end]

| positivity a răspuns:

Nu cunosc nici un caz de genul acesta! Adică bine, se cunosc pe internet, vorbesc, se întâlnesc, sunt împreună și fiecare pleacă în orașul său și se văd de-abia când mai au timp. Asta e relație? Nu!
E ok dacă vrei să te împrietenești cu diverse persoane din întreaga lume, însă o relație implică multe responsabilități!

| anonimg a răspuns:

Nu cauta astfel de relatii.
In mod normal iti faci prieten pe cineva cu care vrei sa te casatoresti, dar si daca esti pregatita pentru pasul acesta. Asadar nu ai cum sa il cunosti pe baiatul acela. Nu il cunosti ca sa incepi sa vorbesti cu el. Poate ca vei spune ca daca vorbesti cu el asa il vei cunoaste. Sa stii ca este gresit lucrul acesta. Ordinea este cum am spus mai sus: il cunosti si apoi vorbesti; niciodata invers. Pentru ca daca vei face invers nu vei avea decat de suferit -si tu si el. Veti trezi in voi sentimente, iar la urma daca veti observa ca nu veti fi impreuna, veti ramane doar cu inimile frante.
Trebuie deci sa fie cineva din apropiata ta conjunctura. Vei putea astfel sa ii cunosti caracterul: cum se poarta cu oamenii, cu familia lui si mai ales cu mama lui; poti vedea daca are un caracter usor sau este un baiat cu principii, etc.