| Miss1999 a întrebat:

Cunoasteti situatii in care minoritatile etnice din Romania si-au exprimat nemultumirile fata de felul in care sunt tratate?
Help pls! Am nevoie de raspuns urgent.

3 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Acum cativa ani unguri au protestat ca vor ca ziua lor nationala sa fie respectata de catre romanii ca si ziua de 1 decembrie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ungurii din Harghita şi Covasna se plâng mereu că nu sunt lăsaţi să creadă că se află în Ungaria, nu în România. La fel cu unii sârbi din Banat, şi din nou cu alţi unguri din Crişana(Arad, Bihor).

| Miss1999 explică:

Minoritatiele***