| AtIr a întrebat:

Cunosc o persoana mai in varsta aprox.50 de ani.si doarme foarte mult.Adoarme daca il tii la vorbe sa zicem 1 2 ore, dar adoarme fara sa vrea si doarme foarte mult. iar noaptea doarme, mananca tot ce prinde dar doarme. e foarte adormit.Are boala sau de ce e asa? (e gras)

2 răspunsuri:
| Biadenis a răspuns:

Nu cred ca e o boala neaparat, deoarece si eu personal dorm foarte mult si sunt mereu intr-o stare de somnolenta, si nu am 50 de anilaughing...Nu cred ca ar putea exista o boala care sa se refere la faptul ca dormi destul de mult, asta tine de starea personala.deci nu iti mai fa griji si lasa omul sa doarma cat vrea, si grasimea se datoreaza lipsei de miscare.

| AtIr explică (pentru Biadenis):

Deci adoarme fara sa vrea si la volan mai adoarme si se oboseste foarte repede si oricat incearca sa stea treaz pur si simplu nu poatetongue