| Morphines a întrebat:

Dacă acum ar fi încă în România comunism, cum ar fi viața ta? Te-ai fi putut adapta condițiilor pe care le știți de până în '89?
Ai fi putut renunța la tot ce ai și să trăiești sub dominația unui dictator?

12 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Nu.N-as putea.Nu suport sa fiu controlat. Daca ar fi asa terorist ar scrie pe mine.Mi-as baga ceva in toate si as lupta impotriva celor care sustin prostia asta.

| Dismally a răspuns:

Ar fi diferita dar m-as adapta. Daca as putea renuta la tot. poate, depinde pentru ce happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar nu.
Pentru nimic în lume.
Da, ai loc de muncă și casă asigurate.
Asta înseamnă să îți vinzi individualitatea la propriu și libertatea.
Cam toți conducătorii de până acum de care știu eu asta au vrut: să manipuleze și să prostească discret populația. La Ceaușescu era și mai rău, el chiar condamna intelectualii, cei recenți încearcă să pară că îi promovează, deci măcar nu îi reduce la tăcere.

| Morphines explică (pentru anonim_4396):

Corect. Mie mi s-ar părea un coșmar să trăiesc în dictatură. Dar de voie de nevoie, tot ar trebui s-o fac dacă ar fi cazul. Ferească...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Morphines):

Fugi! Ilegal sau nu, fugi! Ești băiat, cred că aș avea mai multe testicule decât unul în cazul vostru.
Eu, să fiu obligată să slujesc unuia ce-mi vrea răul? Nu, mersi.

| Morphines explică (pentru anonim_4396):

Îți spun eu că n-aveai ce face prin anii '70. Erai ca un mielușel și nu era interesant că nu mai existau Virtualii. Ce te-ai fi făcut atunci?
Damn, ce tare! laughing Îți dai seaman, era doar Realitatea, fără Virtuali. Atâtea lucruri s-ar fi evitat, totul ar fi fost altfel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Morphines):

Rafinatule, nimic nu te mai mulțumește! http://i.imgur.com/otYVhIh.png

| Morphines explică (pentru anonim_4396):

Sunt lucruri care mă mulțumesc.

| merymary08 a răspuns:

Nu stiu cum ar fi, in unele cazuri ar fi mult mai bine. Ar fi avut toata lumea un loc de munca si un acoperis, evident totul cu un pret fara atatea noutati (calculatoare, telefoane perfromante, noaptea in casa nu afara sau club) deci e greu sa vrei sa numai ai nimic din tot ce este acum laughing

| Morphines explică (pentru merymary08):

Așa este. Eu unul nu cred că aș fi „trăit bine!"
În plus, nu ar fi existat TPU-ul big grin

| merymary08 a răspuns:

Cand ai atatea noutati e greu sa renunti la ele, dar cei care nu le au regret ca nu mai e cum era.