| kennny a întrebat:

Daca ai rubeola si iesi din casa se poate intampla ceva?

Răspuns Câştigător
| Diux96 a răspuns:

O sa imbolnavesti si alte persoane, o sa iti treaca mai greu, poate sa ti se agravezi si te poti alege cu o raceala buna pentru ca imunitatea ta este foarte scazuta...si la cat de frig este afara ai toate sansele happy

3 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Da.
Imbolnavesti si alte persoane.
Sau peste rubeola mai poti contacta tu vreo raceala si te faci bine mai greu.

| dream95 a răspuns:

Mai dai si la alte persoane rubeola.sau.pot sa-ti ramana semne pe fata daca iesi din casa

| MariaAnna955 a răspuns:

Da. Se agreveaza boala si dai si la altii. Mai bine stai in casa pana iti trece!winking