| Addiction a întrebat:

Daca ai scrie o carte despre ce ar fi si ce denumire iai da? De ce?

Răspuns Câştigător
| Adison a răspuns:

Pai pe mine m-a influentat foarte mult autoarea Richelle Mead, mai ales prin seria "Academia Vampirilor". De aceea vara aceasta m-am apucat sa scriu si eu o carte. Se numeste Asher(fericire). Aici se afla o fata(Irving Norwood) ce tocmai a aflat de noile ei puteri. Era ca un fel de "regina a raului" (asa-mi place sa o numesc). Ea se indragosteste de Chase Peers, si el un utilizator al magiei. Puterea lor era de a face rau/bine cu ajutorul mintii. Chase putea calma un om rapid(putea face numai bine), iar Irving Norwood era nascuta sa face rau. Mai multe atacuri inopinate al "icantropilor"(aveau puteri de a face foarte mult rau, niste fiinte fara sentimente) dau de furca intregii universitati. Nimeni nu stia ca atacurile lor aveau ca scop rapirea lui Irving si luarea puterilor acesteia in cazul in care nu vroia sa fie una de-a lor. Insa Chase si alti prieteni ai acesteia(Kate, Blake, Kemp, Ian) sunt gata sa o protejeze de orice.

Am hotarat sa scriu cartea asta pentru ca imi pot transpune toate sentimentele, trairile in carte.Ma face sa ma simt mai bine, este ca si cum as evada intr-o lume de care numai eu stiu.

4 răspunsuri:
| Larisa a răspuns:

Daca as scrie o carte,ar fi despre viata mea,si as fi sincera si deschisa, nu stiu cum as numi-o, poate:cand parintii gresesc...de ce? ca alti copii care trec si vor trece prin ce am trecut eu sa invete ceva,sa traga concluzii intelepte, sa aiba ocazia sa invete din greselile altora, nu sa fie nevoiti sa le faca pe ale lor ca sa invete

| Tzupy a răspuns:

O carte politista. De ce? Pentru ca ma pasioneaza aceste chestii, sa stai luni intregi cu cazuri, etc. etc. Insa despre nume nu stiu oricum ar fi unul pe masura

| FlyingSoul a răspuns:

Titlu :Marginalizat Continut: viata mea

| E7103385 a răspuns:

Despre aventuri si calatorii si s-ar numi 'Ratacind pe undeva, prin Terra'