| adrian342 a întrebat:

Daca am apendicita ma doare in zona aceea daca stau linistit jos fara sa ma misc?

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

E foarte posibil pentru ca nu conteaza ce pozitie ai apendicita te apuca din senin. Pe mine ma durea oricum as fi status, insa simteam mai putina durere daca era presiune, apasam pe ea usor sau o masam. In cele din urma raspunsul asteptat e cel pe care ti lar da oricine : opereazate - nu-i asa mare chestie, e mai enervant regimul decat operatia aia minora.

1 răspuns:
| maryy a răspuns:

Nu e recomandat sa masezi sau sa apesi pe locul respectiv pentru ca asa se va sparge, iar aceea substanta ti se va varsa in sange ceea ce are urmari grave happy