| Anonimul35 a întrebat:

Daca am avut problema cu inima și am băut acum un energizant(nu o sa mai beau)o sa fiu ok?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Energizantele nu sunt bune chiar daca esti sanatos tun.

| MarianWLF a răspuns:

O sa fii ok daca te opresti, energizantele au continut mare de zahar si poti face o hipertensiune arteriala de simti ca isi ia inima zborul din piept, poti avea si probleme zilnice cu somnul datorita zaharului in exces din sange.

| Simpatic a răspuns:

Cand ai avut probleme cu inima cand erai mic?
Ori ai probleme cu inima cu un diagnostic pus de medic, ori nu ai deloc probleme.
In ceea ce priveste problemele cardiace nu exista am avut dar mi-a trecut!

Energizantele nu sunt bune nici daca ai probleme cardiace nici daca nu ai, eu recomand o cafea pe zi mai buna decat orice energizant!

Nu se va intampla nimic de la un energizant, dar nu face o obisnuinta din a bea astfel de otravuri!

Mia bine un ceai ca e mai bunwinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă acum ești ok o sa fii și în continuare

| dullcat a răspuns:

Vei supravietui, dar mai important e sa te tii de promisiunea ca nu vei mai consuma pe viitor.

| sammie a răspuns:

Energizantele sunt folosite si au fost facute in scop folositor, nu pe post de suc.
Asta este si problema, daca bei energizante, unele au cofeina si asta te face energic, inima iti bate si mai tare si asa ajungi pe la spital. Si odata ce tu ai avut probleme cu inima mai inainte nu-ti recomand sa bei nici macar putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă o sa continui tot felul de otrăvuri find conștient de situația ta de sănătatea nu știu cum o sa faci față dacă o săte apuce inima rău într-o zi tu ce faci acum te joci grav cu sănătatea ta da nu-ți dai seama deloc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ști ca ai probleme cu inima la ce te apuci te tot felil de prosti? Nai ce face cu sănătate ta? Tu ști ca alți plătesc tratament cu saci de bani sa mai stea o zi pe Pământul ăsta? Mai ales cu inima nai habar ce rău îți faci nai habar cât te joci cu tine și sănătatea ta...

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Nu o să pățești nimic acum.
Dar,data viitoare să nu se mai repete.
Energizantele nu sunt bune,da,ele încă se găsesc în magazine precum și pachetele de țigări și alte minuni.( Pentru că prin oamenii dependenți de ele magazinele ies cu profit).
După poate apare moda printre colegi,care se simt cool când beau mizeriile alea și își distrug sănătatea.
Mai bine bei apă, suc și mănânci un sandviș, de cât să bei o prostie de genul probabil pe burta goală.
Ca și sfat: Ai grijă de tine și de sănătatea ta pentru că din păcate nimeni nu o să o facă ( poate doar familia), dar în rest oamenii din jurul tău vor încerca să te manipuleze/să te convingă să faci acțiuni greșite doar pentru că ei le fac și le consideră cool, refuză toate ofertele de genul.