| anonim_4396 a întrebat:

Daca am fost prins de controlori in RATB si le-am dat cardul personalizat la verificat(de pe care tocmai imi expirase abonamentul) se poate sa-mi trimita amenda acasa? Nu le-am dat buletin, sau alt act de identitate..doar cardul personalizat de abonament.

2 răspunsuri:
| Snowfall a răspuns:

Nu stiu prea bine in ce consta un card personalizat de abonament, insa daca nu are adresa scrisa pe el nu are cum sa iti trimita pentru ca nu stie unde stai si nu cred ca ar face investigatie iti afle adresa numai dupa nume.

| xBlindBeauty a răspuns:

Nu, pentru ca nu stie adresa, numele etc.