| vreausafiecaminesaudeloc a întrebat:

Daca tu ai abonament ratb dar ti s-a demagnetizat cardul dar ai chitanta de la abonament la tine si te prind controlorii cu cardul demagnetizat iar tu le arati bonul care s-a emis cand ti-ai facut abonamentul, ei au dreptul sa iti dea amenda?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot sa-ti dea amenda dar o poti contesta, printr-o plangere contraventionala la judecatorie si vei obtine castig de cauza.
De altfel iti poti schimba cardul, intereseaza-te la emitent.

| vreausafiecaminesaudeloc explică (pentru Ioandelasal):

Dar daca le-ai aratat si buletinul nu trebuia sa te gaseasca undeva intr- o baza de date ca ti-ai facut abonament?

| Ioandelasal a răspuns (pentru vreausafiecaminesaudeloc):

Nu stiu daca au o asemenea baza de date si daca un controlor o poate accesa de la distanta.