| Darkened23232345643 a întrebat:

Daca am nota scazuta la purtare la 7 in clasa a 6a, o sa ramana asa pentru totdeauna sau o sa ma afecteze cu ceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Acea medie la purtare, semestriala sau pe anul scolar, ramane pentru totdeauna, dar nu te afecteaza cu nimic in continuarea studiilor, bineinteles daca in cveilalti ani de gimnaziu ai media anuala 10.
La unele licee, cum sunt cele militare, se cere media generala la purtare a anilor de gimnaziu cel putin 9.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nota rămâne acolo. Dar dacă apoi ai note normale la purtare, nu ține nimeni cont de ea.