| aaaaaaaaaa14 a întrebat:

Daca un coleg are nota la purtare scazuta la 8 va mai trece clasa?

Răspuns Câştigător
| adryanna_3884 a răspuns:

Dap trece clasa dar o s il afecteze mai tarziu cand va vrea s intre l institutii militare

40 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Dragul meu, nu va fi nici o problema, acest elev va trece clasa, chiar daca mai tarziu aceasta nota îi va creia mici probleme.

| Petronela a răspuns:

Da

| ralucaralu a răspuns:

Evidenthappy

| SweetCandy a răspuns:

Da daca are 6 e repretent!

| valy a răspuns:

Da media cea mai mica pentru promovare este 6

| judgement a răspuns:

Da, nu mai treci clasa daca ai nota mai mica de 6 la purtare (iti zic eu ca am avut 6, si nu am avut in viata mea 10 la purtare - pentru ca eram cel care spunea ceea ce nu ii convine in clasa aia happy, am dat cu vaza dupa diriga, am bagat-o in doamna masa, si cate si mai cate, deci sa stea linistit)

| AdiSR a răspuns:

Da! O trece nu v-a avea probleme. Media trebuie să fie mai mare de 6

| rain a răspuns:

Ai nevoie de 5 ca sa treci. Media 5. happy

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Da straight face nu esti tu cumva ala? happy

| Iuliaana a răspuns:

Sigur ca va trece clasa, dar ramane cu nota aia urata la purtarehappy

| คиค a răspuns:

Desigur, de la nota 6 nu va mai trece clasa.

| Ana a răspuns:

Da, trece clasa.

| Quiss a răspuns:

Da, sigur ca va trece clasa.

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Desigur că va trece. Minimul este 6 pe an. De exemplu, poate avea nota 10 pe primul semestru, 2 pe al doilea, adică media 6, deci promovează și în cazul ăsta.

| myhay144 a răspuns:

Pe un semestru am impresia ca poate sa aiba si 2 ca tot trece daca are 10 pe al 2lea semestru ca iese media 6! dar da o sa il afeceteze daca vrea sa dea la politie.etc

| enya_2479 a răspuns:

Da va trece clasa, doar daca ai 6 la purtare se considera ca esti repetent(a)

| ☺ Smile ☻ a răspuns:

Daca vrea sa-l treaca.

| bulzz a răspuns:

Dahappy si eu tot 8 o am pe primul semestrulaughing

| pisioi a răspuns:

Da. trece clasa.:p dac ai nota la purtare la 6 sau 5 atunci nu mai trece clasa:p

| Alexandra. a răspuns:

Da, va trece clasa, dar si de acea medie depinde intrarea la liceu(dc.nu cumva e).winking

| ~ вα∂ вσу ~ a răspuns:

Da happy va trecewinking

| Kate21 a răspuns:

Mai trece

| adutza12 a răspuns:

Da, daca nota este ori 7 sau mai mica ramane repetent.

| andreutza94 a răspuns:

Da, bineinteles

| LoveMe a răspuns:

Da desigur ca trece
tongue

un coleg de`al meu a avut pe sem 1 nota 4 la purtare si acum va trece cu noi in a 8 a

| Goofy77 a răspuns:

Fara probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Doar daca are media anuala la purtare sub 6, ramane repetent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da normal

| girllll a răspuns:

Da, va trece. daca avea 6 sau mai putin, atunci cu siguranta ramanea repetent si repeta anul scolar