| Razvaneserios a întrebat:

Sunt in clasa a VII-a si astazi ne-a prins diriga ca ne bateam cu cornuri si a zis ca o sa ne scada nota la purtare la toti. vreau doar sa stiu daca aceasta nota scazuta la purtare o sa imi afecteze cumva viata adica admiterea la liceu sau admitarea la facultate sau la viitoare profesie.

Răspuns Câştigător
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Intr-un fel da. In unele liceuri poti intra, in cate stiu, doar daca ai 10 la purtare si chiar si-n unele scolo.
Asa ca mai bine cereti-va iertare, dirigintei si rugati-o sa va mai dea o sansa!winking
Bafta! fundita?

| Razvaneserios explică (pentru SexyGirlSweet1998):

Am uitat sa mentionez dar dupa faza asta am avut grija sa stiu fiecare lectie dumnezeieste si sa iau 10 la fiecare test la istorie ( diriga e profa de istorie ) si asa am devenit cel mai bun elev al ei si imi tot spunea ca la anul o sa merg la olimpiada si sa invat sa ajung la nationala si pana la urma nu mi-a mai scazut-o. In fiecare an am avut premiu si probabil si-a dat seama ca imi pare rau si ca am facut o prostie. Ne-a iertat aproape pe toti, numai 2 care s-au batut cu pumnii in clasa. i-a spart un tigan fata unui coleg si le-a scazut la amandoi... oricum tiganul ala a ramas repetent deci... mersi pentru sfaturi happy

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Unii profesori vorbesc ca sa nu le taca gura. cum dracu sa scada nota la purtare la o clasa intreaga din cauza unor cornuri?

| doreal a răspuns:

Si la noi se bat cu cornuri si lapte si nu spune diriga nimic ( ne mai cearta dar tot ne batem), si da o sa te afecteze cand esti mare, dar dintr-un corn si un lapte nu prea se poate sa scadea nota la purtare la noi la scoala este regula daca faci ceva mai grav :
-mustrarea elevului fata de clasa
-chemarea parintelui la scoala
-scaderea notei la purtare
daca tot insista sa va scada nota la purtare vb cu ea in particular si iti cer scuze ( asta e)

| Cristal11 a răspuns:

Cam da. Adica, numai un om prost s-ar bate cu un corn.
Si, a doua la mana, in viitoarele scoli se intra doar daca ai 10 la purtare

| Coryna4Cry a răspuns:

Intr-un fel da. In unele liceuri poti intra, doar daca ai 10 la purtare. Aveti o diriginta foarte drastica, si clasa noastra se batea cu cornuri, cu apa chiar si cu lapte laughing)) uneori dar niciodata nu ne-a scazut nota la purtare.