| sile333 a întrebat:

Daca am promovat examenul de bacalureat si am luat o nota mai mica de exemplu 6 si mai vreau sa dau odata la toamna sa-mi maresc media la bac, se poate? funda...

Răspuns Câştigător
| PopAdrian a răspuns:

Nu, nu mai poti da inca o data pentru marire. In caz ca pici, poti sa dai din nou examenul dar daca ai luat o nota ce nu iti convine si totusi ai trecut, asta este, trebuie sa te multumesti cu ce ai. Spor!

| sile333 explică (pentru PopAdrian):

Mersi, oricum o sa ma duc azi la liceu si ma interez

3 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Nu, din pacatewinking

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, NU există opţiunea de mărire a notei de la BAC sad

Doar dacă ai picat la una din probe, sau dacă media generală este mai mică de 6, atunci poţi să mai dai încă o dată BAC-ul ( în sesiunea din toamnă ).
Iar atunci se poate să mai dai examen ( încă o dată ) şi la materiile la care vrei să-ţi "măreşti" nota...

Toate cele bune.