| Mary0282009 a întrebat:

Dacă am rămas cu situația neincheiata la informatica și tic ce se întâmplă?
Am decât o nota "3"
(pss: întreb pentru o verișoara)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intampla ca va fi declarata amanata pe sem.I si va trebui sa obtina notele necesare in primele 8 saptamani ale sem.II.

| Mary0282009 explică (pentru Ioandelasal):

Și dacă nu o face?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Mary0282009):

Este obligatoriu sa o faca, nu poate ramane neincheiata cu cele 2 medii pe sem.I.

5 răspunsuri:
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

'Decat o nota "3"'? Ce clasa esti? De principiu in primele saptamani se incheie mediile de pe semestrul 1, fiindca a fost pandemia si scoala online. Iti trebuie / Ii trebuie verisoarei tale inca o nota minim. Dar in ce clasa esti / este ea?

| Mary0282009 explică (pentru rosessunflowersandlillies):

Este clasa a 5-a

| rosessunflowersandlillies a răspuns (pentru Mary0282009):

Ohh... e destul de simpla materia la TIC si Info. La TIC face produsele Office Microsoft daca nu ma insel... sau HTML? Oricum, daca face Word / PowerPoint etc poate cauta pe internet tutoriale sau sa se 'joace' sa vada singura ce face fiecare lucru. La HTML (desi sincer nu cred ca e cazul in a 5a) este w3schools, e frumos explicat, doar ca e in engleza. Iar la info (din nou, nu cred ca e cazul), daca face in c++ gaseste tutoriale pe internet. Daca are nevoie de ajutor pot incerca eu sa o ajut. (in cazul in care nu intelege ceva la orele de info si tic)