| nobody_9468 a întrebat:

Daca ati avea ocazia v'ati droga?
Sau v'ati drogat vreodata?
La cati ani?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Nu m-as droga niciodata, drogurile sunt pentru oameni slabi, fara multa minte. Cand stim cu totii ce efecte devastatoare au drogurile, mi se pare absurd sa vrei sa le incerci, stiind ca dau dependenta.

18 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Categoric NU! Si nici pe tine nu te sfatuiesc s-o faci! Drogul inseamna moarte. Nu cred ca asta iti doresti.

| Firefly a răspuns:

Nu m-as droga niciodata si niciodata nu o sa devin fumatoare, caci tigarile sunt tot un drog

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Depinde cu ce anume. Spre exemplu heroina dă dependenţă de la prima doză şi deci nu, nu m-aş droga.
Dar, o iarbă, un haş aş încerca o dată (căci astea dau dependenţă abia la a 6-a sau a 7-a doză în zile consecutive) să văd cum e.

| Marii a răspuns:

Cate sanse as avea, nu m-as droga niciodata.happy

| Alisa a răspuns:

Nu, nu as face acest lucru. Tin prea mult la viata mea pentru a face asa ceva.

| TheOriginalUser:) a răspuns:

Nu :Onu as faceo happydc? pentru ca nu vreau sa imi stric viata mai ales la varsta mea si mi-as irosi banii pe nimictonguedecat sa ma dau eu smechera ca m-as droga mai bine stau in banca meahlaughingsi am vazut ca din ce in ce mai multi copii incep sa se drogheze pe la varste fragede big grin da ce sa mai zic...astai nou trendlaughingrolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| pedaladeacceleratie a răspuns:

Da, din curiozitate. Si din pacate curiozitatea a devenit dependenta. Nu de droguri, de tigari. La 15 ani, acum am 16...

| OrangeWind a răspuns:

Nu m-as droga pentru nimic in lume, si nu m-am drogat niciodata.

| EduardGa a răspuns:

Recunosc, am avut momente in care puteam sa o fac. Din cauza anturajului, evident. Insa de fiecare data, am refuzat. De ce? Pentru ca nu vreau sa mor. Mi-e frica de moarte si stiu ca odata intrat in lumea drogurilor, ori scapi foarte greu si ramai cu sechele toata viata, fie mori. Cred cu tarie a depinde foarte mult de mediul in care traiesti, de oamenii care te inconjoara si nu in ultimul rand, de tine. Pentru ca tu esti stapan pe viata tu.
Eu fumez, si chiar consider ca si asta e un drog.
Aveti grija de voi!

| ChristianAthletikتايلور a răspuns:

In niciun caz

| lifeistough a răspuns:

Numai prostii se drogheaza!

| danutsik a răspuns:

De ce nu... as incerca
nu cred ca exista o varsta la care trebuie sa spui "gata e monetul sa ma droghez sa vad cum e"
in principiu e mai bine sa nu faci asta niciodata
dar never say never laughing rolling on the floor

tu ce crezi?

| afrodita3333 a răspuns:

Nu, nu m-as droga pentru nimic in lume.am 15 ani si nu am facut-o si nici nu am de gand.nici macar nu am fumat frodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu m-as droga chiar daca as avea ocazia, pentru ca stiu ca mai tarziu voi regreta.
Si nici nu m-am drogat vreodata. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu m'as droga, nici daca iubitul meu mi'ar cere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut o cunostinta, o tinara de vreo 18 ani foarte cuminte in societate cel putin prima impresie pina s-a hotarit sa nu mai "pozeze". Ne-am dus intr-un loc propus de ea, un barulet la un subsol foarte aranjat si placut ochiului si am intrebat ce preferinte are, la care ea;-Vodka ruseasca.La care eu care credeam ca inca era gluma;-Daca-i bal. apoi bal sa fie. I-a adus fata kelner 100 g de sankt petesburg in care buna mea cunostinta pune doua pastilute roz si eu;-Baiiii. tu iei pastilele cu alcool?;-Stai linistit draga, sint diazepam si-ti dau o senzatie euforica.;-Adica ca si cind te-ai droga?;-Intocmai, vrei sa incerci? Nu i-am mai raspuns la nimic cu toate ca devenise destul de insistenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. straight facedin cauza anturajului.
has si nu numai, frustrated din fericire nu am ajuns la heroina, regret ca am facut chestia asta, dar ma rog. m`am oprit am incetat si nu mai vreau sa o mai fac vrodata.
tias recomanda sa nu te droghezi.
ani, desi nu e prea credibil doar 12. :[