| Romanian a întrebat:

Daca ati avea posibilitatea de a pune 3 intrebari, la care vi se raspunda doar cu adevarul, care ar fi intrebarile?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar totul este relativ?
Care este data exacta a armaghedonului?
Cine conduce lumea din umbra?
Ma rog altele momentan nu am gasit..Sa sti ca imi place intrebarea asta.Din pacate multa lume nu stie sa raspunda.

| Romanian explică (pentru anonim_4396):

Cred ca pot eu a-ti oferi oarecare raspunsuri la ale tale intrebari, desi, sunt doar din propria-mi cunsotiinta.
1.Chiar totul este relativ?
Nu! Sa luam un caz simplu.Sa luam notiunile de adevar si miniuna, aplicate in realitate.Intr-o incapere se afla 3 oameni.Omul nr.1, nr.2, nr.3.Nr. 1 ii da o palma lui nr.2. Fapt concis, incontestabil de catre cei 3 oameni.Nr.3 il va intreba pe nr. 1 daca i-a dat o palma la nr.2.Acesta spune nu. Avem minciuna, incontestabila in cazul de fata. Apoi, il va inteba pe nr.2 daca a primit o palma de la nr.1.Acesta spune da.Adevar incontestabil pentru cei 3 oameni.Si astfel am dovedit ca adevarul si minciuna nu pot fi relative.Din moment ce aceste 2 notiuni, absolut esentiale pentru nevoile cognitive ale oamenilor, nu sunt relative, e usor a realiza ca nu chiar totul este relativ. Exista faptul concret, rael.Cauza,si actiunea.Relativa este modalitatea de interpretare a cauzei si a actiunii. Sper ca nu te-am ametit cu explicatiile mele.
2.Care este data exacta a armaghedonului?
Intr-adevar, este o intrebare bune.Insa nu ti se va raspunde la ea. Dumnezeu a spus ca nimeni nu va sti acea data.Insa putem vedea prea bine cum ne apropiem de vremurile din urma.Nu avem nevoie de mai multe avertismente.
3.Singurul lucru ce-mi vine in minte este asa-zisul "Comitetul celor 300". Caute pe internet, si vei gasi. Exista si carti, bineinteles, reduse la tacere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Romanian):

Mersi pentru raspunsuri..adica la prima chiar m-ai ajutat..la a treia pana acum am o parere ca Illuminati dar e foarte probabil ca acesta sa fie doar un pretext deci s-ar putea ca masoneria..nu stiu nimic sigur//Masoneria oricum conduce industria muzicala, cinematografica si a banilor, fapt demonstrat de bacnota de un dolar si semnele masonice din muzica si din filme.O asociatie secreta sigur exista lucru confirmat si de Michael Jackson..Ms pentru informatie o sa ma informez/..Ms pentru funa.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarul doare. Prefer sa aud minciuni.

| Romanian explică (pentru anonim_4396):

Bineinteles ca adevarul doare.Si crede-ma, eu chiar inteleg vorba asta.Dar adevarul inalta spiritul si-l face pe om mai intelept.Si aurul,ca sa ajunga in starea sa pura, mai intai trebuie sa treaca prin foc.
Cei ce prefera minciuna doar pentru a fi fericiti, traiesc o... minciuna!