| tedytza10 a întrebat:

Daca beau pe zi cate 2 litrii de apa in care storc o lamaie ma va ajuta sa slabesc? De asemenea voi incerca sa mananc mai sanatos si sa fac si exercitii fizice. Am gasit pe internet o cura cu lamai dar am inteles ca iti poate distruge stomacul din cauza acidului. Multumesc de ajutor! happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lasă măi prostiile!
O alimentaţie săracă în calorii, multe legume şi fructe proaspete, nu prăjeli, carne fiartă, înnăbuşită doar, lactate slabe în grăsimi, evită orice fel de grăsimi, mai slăbuţ cu dulcele, înlocuieşte cu miere eventual şi MULTĂ MIŞCARE, ai numai de câştigat cu mişcarea, crede-mă!
Te pup!

| OaNaArEcOnTpEtPu a răspuns:

Bună! Da, cu adevărat, lămâile îți distrug stomacul și alte organe dacă le consumi în exces.
Dar, cum ai zis tu, dacă în 2 litri de apă storci o lămâie în fiecare zi, nu e nimic.
Sportul și dieta te vor ajuta să slăbești sănătos!
P.S. Încearca dieta Dukan.
Pa` pa!

| 00Alexy00 a răspuns:

E adevarat, multe lamai fac rau stomacului, dar sunt sanatoase. Nu e neaparat 2 litri de apa pe zi. Trebuie sa bei doar atat cat iti cere organismul. Facand exercitii fizice si mancand sanatos bineinteles ca vi slabi. Bafta! :*