| Maria_8823 a întrebat:

Slabesc daca nu mai mananc paine si beau 2 litrii de apa pe zi sau mai mult? ce sa fac sa slabesc fara dieta? ceva exercitii de facut acasa cine ma ajuta? fundita :*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| florialina a răspuns:

Uite cum am slabit eu : Fara paine, dulciuri ( doar pufuleti si cate o inghetata), fara prajit si carne de porc sau sucuri! Incearca sa nu mai mananci alimente cu multe calorii dupa 7 seara, daca ti se face foame mananca un castravete si o rosie si bea un ceai, sau un mar! Si sport de facut in casa : alearga pe loc macar 10 minute dupa fiecare masa, gimnastica, sau puneti muzica si danseaza pana nu mai poti!

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Eu mananc 3 paini pe zi si beau mai mult de 2 l de apa pe zi, si nu-s gras absolut deloc. Dc? fac exercitii.
Tu fiind fata, fa 1/4 din ce fac eu. Adica:
10 flotari
6-70 abdomene
in fiecare seara normal.
Si dimineata alergi si tu pana abosesti calumea.
Astea le faci doar pana slabesti tu, ca daca mai faci dupa, s-ar putea sa-ti creasca musculatura, si nu e frumos la o fata sa aiba musculatura prea dezvoltata.
funda?

| someonelikeu a răspuns:

D. mtusa mea nu mi mananca paine de 2 ani si a slabit si arat foarte bine la varsta ei dar eu te sfatuiesc sa incerci ceaiurile naturiste te vor ajuta... daca bei 2-3 cani pe zi in 30 de zile poti sa slabesti in jur de 7 kg

| pintilie21 a răspuns (pentru someonelikeu):

Daca nu mananc paine o luna cam cat slabesc daca matusa ta a incercat?

| tecurex a răspuns:

Poti manca paine daca vr sa slabesti si apa n-are nicio legatura cu greutatea ta. poti salabi facand sport si mie mi s-a intamplat sa fiu cam gras acum un an dar vara trecuta m-am apucat serios da sport nu cine stie ce doar ca jucam fotbal la greu si alergam mult iar seara can veneam acasa mancam orce si tot am slabit, iar u daca esti fata te poti duce cu vreo prietene si sa alergi prin parc sau pe undeva timp da 1-2 ore dar nu alerga tare alearga moderat important e sa faci miscare iar cand te intorci acasa poti manca paine si bea 3 litri de apa dar vei slabi garantat

| Pufulinna a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie sa faci mult sport! Mananca fructe si legume si lasa-te de mancarurile nesanatoase precum painea, dulciurile, fast-foodurile si altele! NU mai manca de la ora 18:00. Iar pentru sporturi iti recomand fuga, abdomenele si incet incet in maximum o luna vei vedea mari diferente happy