| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ii intreb pe cei care intr-adevar se pricep la aceste lucruri, mai ales pe doamne, cum incearca ele sa slabeasca.
Adica eu am 15 ani, sunt putin plinuta, insa si inalta. Dar un corp suplu e intodeauna mai frumos, si nu numai la aspect, ci cred ca si sanatos.
Caut pe internet, intreb oamenii, insa nu prea reusesc sa gasesc ceva potrivit pentru mine.
Stiu, poate va spuneti ca vreau sa slabesc repede, dar nu, nu vreau.
Am rabdare, insa vreau o metoda sigura. Ceva ieftin si sanatos. Stiu ca poate spune "fructele si legumele". Ei bine, sa stiti ca, cate fructe am mancat eu, n-a mancat toata familia mea la un loc. Insa, daca vin dupa 7 ore stresante de scoala, cum as putea refuza pieptul de pui cu cartofii prajiti, dupa o gramada de timp cat am mancat sanatos? Cm as putea refuza cozonacul bunicii, drobul si toate dulciurile pe care niciodata nu le-am primit ca de sarbatori? Bine, aici imi trebuie ambitie. O am, dar sunt si pofticioasa. Si oricat incerc sa mananc mai sanatos, nu ma simt deloc sigura in ele. Exercitiile fizice sunt ca un ardei iute pus pe o inghtata de vanilie, mai ales dupa o zi grea; iar sa-mi planific timpul ca sa mi pun si exercitiile pe lista, necesita mult timp, si ambitie.
Am incercat si cura cu grapefruit, insa este scump sa mananc cate o grefa' pe zi. da, incerc insa nu pot sa-mi dau toti bani pe ele;
In pastile nu am incredere, iarmama nici nu vrea sa auda de ele.
Vreau ceva ieftin, sanatos si sa fiu sigura ca a functinat la cineva.
Da, imi puteti spune si un fel de exercitii fizice care m-ar putea ajuta, orice pentru formarea taliei si pentru a slabi. Puteti?
Fac orice imi sta in puteri, atata timp cat aveti rabdare sa-mi explicati
Daca e intr-adevar necesar voi da fundita, insa va multumesc din suflet

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sergiu76 a răspuns:

Ai zis ca ai 15 ani? la 15 ani mananci ce spun parintii, in rest pentru slabit putine alergari prin parc, in camera ta abdomene, si mai putine dulciuri.nu zic sa nu mananci ciocolata, ciocolata da energie dar muceste pentru ea, adica fa exercitii fizice, danseaza, descarca-te, si incet incet ai sa slabesti.inca nu esti la varsta de a lua pastile.nu te mai gandi la asta.bafta

| giulia_8691 a răspuns:

Intrebarea asta o pun si eu, eu am 15 ani jumate si am 55 de kg, cam asa big grin, eu beau ceai verde happy la o verisoara a funcionat, in cateva saptamana in 4, a slabit 10 kg. vreau sa incerc si eu, de fapt am inceput de vreo sa pentru.happy, si sa stii ca si eu sunt pofticioasa si etchappy happy, iti urez succes.

| RuXaaNdRRa a răspuns:

Ok!
Vrei saportio fusta scurta?
Vrei saaratibine?
Pieptul de pui si celelalte ai sale gasesti si la 40 de ani dar ce poti avea acum...
Deci...
Ar fi bine sa mananci imi putin
Sa alergi dupa scoala jumatate de ora alergand in curtea scoliitonguetongue
refuza sa mananci multe dulciuri
siconsulta siun medik

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floor))))) doamne mare e gradina domnului, ce raspunsuri de domeniul rizibilului puteti da...

| Moni. a răspuns:

Buna! Poate te ajuta cu ceva asta:)
http://www.youtube.com/watch?v=HSu1Wo6Emvg&feature=related
Cred ca functioneaza.Pentru ca si eu cand am facut prima oara exercitiile am avut febra musculara.:p. Urmaresti toti pasii...iti dai seama cum e ordinea.

| valeriaJB a răspuns:

Dieta de 5 zile 5 kg i zi - pine dietica doar. a 2- lactate oricit si de orice fel a 3-legume a 4 - fructe a 5- carne! mie ma ajutat 5kg jos!