| anonim_4396 a întrebat:

Dacă cineva îmi cere ajutorul cu ceva și ma duc sa îl ajut și nu fac exact ce trebuie, greșesc ar trebui sa ma simt prost? Adică pana la urma el m-a chemat, nu eu m-am oferit si dacă e prima data când fac acel lucru, fiind ceva nou pentru mine.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Îți ceri scuze și gata.
Nu se întâmplă nimic, oricum nu e cu intenție.

| Yuoia a răspuns:

Daca stii ca nu esti capabil sa faci ceva, il refuzi si ii si spui omului de ce. Sa nu creada altceva. Daca deja ai gresit, gandeste-te de ce ai gresit. Lipsa de experienta, neatentia, infumurarea ca le stii pe toate, etc. Da, ar trebui sa te simti prost pentru ca ai gresit.

| Eireann a răspuns:

Nu e rusine sa spui ca nu te pricepi. I-ai spus ca e prima data si ca nu stii ce faci inainte sa te apuci?