| Alliin a întrebat:

Daca cineva sufera si vrea sa moara care e cea mai buna solutie?

14 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Buna.
Sa nu se mai gandeasca la tampenii. Sinuciderea este cea mai oribila fapta.
Cea mai buna solutie este sa`si traiasca viata, sa uite de probleme si sa le rezolve, totul are o solutie.
Exista mereu persoane care te vor sprijini, adica familia ta si poate cei mai buni prieteni. Ei nu te vor parasi niciodata indiferent de cat de imperfect esti si chiar daca ai facut multe greseli.
Trebuie sa privesti totul altfel si sa incerci sa depasesti momentele grele. Succes ^^

| Alliin explică (pentru Ballet):

Mersi. persoana aia sunt eu.
oricum nimeni nu stie ce stiu eu

| Ballet a răspuns (pentru Alliin):

Evident (:.
Tot ceea ce spuneam este sa cauti o solutie singur sau impreuna cu cineva, nu avem cu ce sa te ajutam mai mult de atat daca nu stim ce s`a intamplat...

| madycumada a răspuns:

Vrea sa moara?
nu este o solutie. Chiar daca este greu si sufera si nu stie pe ce drum sa mearga, nu trebuie sa gandeasca asa.
Trebuie sa incerce sa gandeasca pozitiv, oricat ar fi de greu.
E mai usor cand ai prieteni dar cel mai bun prieten al tau, esti tu.
bafta!

| DdoarEuuu a răspuns:

NU ai dc sa te omori te omori doar din cauza ca nu iti merge cv bine asa cm ti-ai dorit dar mai bine ai sta si te-ai gandi si sa vezi cata tristete ai lasa in urma o sa lle fi greu celorlalti ca nu esti langa ei tu poate spui a ca nu daca ma omor ce se va intampla nimeni nu imi va duce dor eu iti spun k nu e asa ascuta si in plus dc dmneze ti.a mai dat viata daca vrei sa te omori, Dmnezeu ti-a dat vita pentru ca el a siut k asa e mai bine pentru a vedea ce se va intmapla cu viitoru tau eu te sfătuiesc sa ramai printre noi succes ai grija sa ramai printre noi.

| Swallow a răspuns:

Cea mai buna solutie?! e cea de a merge mai departe prin obstacole, fara frica, fara ezitari si fara dubii.Asta ar fi cea mai buna solutie.Suferim cu totii, dar pentru toti suferinta e diferita. Eu zic ca nu trebuie sa ne lasam prada sentimentelor si emotiilor. Deci oricine ar fi zii " mergi mai departe, si arata`le tuturor ca nu esti slab(a) si ca poti sa invingi totul "winking Bye dear si totul va fi okwinking

| WedDye a răspuns:

Esti nebun raised eyebrows! Dumnezeu ti-a dat viata si tu straight face?! dar daca esti incapabil sa te bucuri de ce ai si vezi totu in negru atunci esti liber sa faci ce vreibatting eyelashes kiss

| niku93 a răspuns (pentru WedDye):

Si daca prin suferinta se refera la cancer pulmonar?

| WedDye a răspuns (pentru niku93):

Trebuie sa lupte! Si eu am trecut prin multe! Iar moartea nu e un raspuns sad

| Alliin explică (pentru WedDye):

Moartea e un drum. care te duce undeva unde scapi de toate problemele.eu sunt acela daca te intereseaza

| ProjectJackpot a răspuns:

Cea mai buna solutia este sa fie ajutat de familie si prieteni sa treaca peste toate problemele!

| Alliin explică (pentru ProjectJackpot):

Si daca nu are familie si prieteni?

| ProjectJackpot a răspuns (pentru Alliin):

Da-mi te rog un motiv rezonabil pentru a te sinucide. Spune-ne si noua ce s-a intamplat, daca vrei sa te ajutam ca lumea...N-ai familie si prieteni? Oh, scuze, dar te-ai mutat in Alaska, sau ce?

| Alliin explică (pentru ProjectJackpot):

Aproape alaska. cauta si u pe cineva pe net unu din uricani si intrebi de alin siti zice totuwinking