| middle654 a întrebat:

Daca despre o fata se zvoneste ca e curva,dar ea nu e asa,plus ca e virgina, de ce vrbeste lumea asa de ea?

9 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Pentru ca n-au ce altceva sa faca.Intrebarea e..de ce le pasa daca-i curva? Sunt proxeneti cumva si le trebuie fete noi? Sau vor sa stie daca au colege de breasla?

Atata timp cat fata aceea nu ia bani pentru ce face, poate sa-si dechida picioarele cat vrea si nimeni nu are drept s-o faca curva. Daca ar fi vorba de un baiat, l-ar felicita si l-ar considera smecher, tare etc.Dar doar ptc. e o fata si ii place sa faca sex, trebuie sa fie batjocorita si privita cu dispret.Nu doar barbatii contribuie la sexism, ci si femeile/fetele care se critica una pe alta din motive de acest gen in loc sa lase ceea ce e personal/privat sa ramana asa.

Si totul pentru ca nu-s destule barfe si se plictisesc.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Pentru că probabil stă cu prea mulţi băieţi, se dă la ei, este fiţoasă, etc. Dacă nu, atunci sunt doar bârfe, prostii.

| Zuzazozo a răspuns:

Pentru ca lumea e rea, inventeaza zvonuri care nu trebuie bagate in seama.

| Bianca306 a răspuns:

Pentru ca cineva vrea sa ii faca rau si a adus zvonul asta in clasa

| RubikSD a răspuns:

Doar pentru a barfi si a isi bate joc. Lasa-i tu asa, NO one cares! Adica acesti oameni vor ajunge bagabontii de la coltul strazii, tu fi-le superior!

| adry2001 a răspuns:

Pentru ca cineva ii vreau raul si vrea sa sufere.

| GeorgiaaRose a răspuns:

Să ghicesc, fata aceea eşti tu, nu?
Stai liniştită! Gura lumii o să tot vorbească.
Nu îi băga în seamă. Unele persoane ar fi în stare să îi zică şi unei fetiţe de 7 ani că este curvă.
Tot ce poţi face este să nu îi bagi în seamă. Ceea ce contează este cum te consideri tu pe tine, nu ce cred alţi, chiar dacă cuvintele acelea dor.

| andreeaantonia a răspuns:

Pentru ca lumea e rea si unii oameni sunt invidiosi. Lasa-i sa vorbeasca pentru ca de la o vreme o sa se sature si o sa gaseasca un alt subiect de discutie. Cat timp tu stii ca nu e adevarat ceea ce spun ei nu trebuie sa te stresezi. Si inca ceva, indiferenta doare cel mai tare, deci trateaza-i cu indiferenta, asta o sa te ajute.

| xXAnimeOrNothingXx a răspuns:

Asa s-a intamplat cu un cunoscut de-al meu. Vrea doar sa ii faca rau...