| pusik a întrebat:

Daca Dumnezeu i-a facut pe Adam si Eva bruneti, de unde au aparut roscatii, blonzii, si negrii?

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

De unde stii ca erau bruneti? laughing

| MiK3L a răspuns:

S-au adaptat ...de ce nu sunt oameni negrii in zona temperata? Pt ca nu sunt coditii. In zona tropicala ( calda) acolo sunt temeraturi pana la 60 de grd. celsius (Zona de desert) si oamenii sunt negrii pentru. simplul fapt ca sunt arsi de soare. Si asa a aparut rasa neagra. Blonzii si roscatii au aparut mai pe urma. In par este Oxid DE PLUMB si acesta da culoare parului. In zonele reci n-ai sa vezi oameni negrii ( POLul N/S) sunt nimai albi, si albi ca laptele, si asiaticii sunt galbeni ( rasa galbena) citeste si tu carti, documenteaza-te face parte din cultura generala...

| Balmung a răspuns:

Noe a avut 3 copii: Sem Ham si Iafet. Din care au aparut neamurile ce s-a raspandit pe toata suprafata pamantului. Adam si Eva nu avem nici o certitudine ca erau bruneti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Religia asta...e doar o poveste!